اتاق خبر ایمن صنعت ایران

بهترین رنگ برای لباس کار و لباس فرم اداری

انتخاب بهترین رنگ برای لباس کار و لباس فرم اداری

انتخاب بهترین رنگ برای لباس کار

تحقیقات روان شناسی نشان می دهد که حتی اگر شما در کمد لباستان انواع رنگ های مختلف لباس را داشته باشید ، همیشه یک رنگ لباس است که شما با پوشیدن آن احساس اعتماد به نفس و راحتی بیشتری دارید. این همان رنگی هست که شخصیت شما را انعکاس می دهد. این مقاله به شما نشان خواهد داد که چگونه رنگ مورد علاقه تان ، شخصیت شما را در دید اطرافیان نشان خواهد داد. در این مقاله به صورت کلی وارد عمل می‌شویم و رنگ ها را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

 

۱-  لباس کار مشکی

رنگ مشکی غالباً توسط دیگران به عنوان شاخصه ای از قدرت ،پرستیژ ، جدیت و ذکاوت و هوش تلقی می شود. افرادی که به این رنگ علاقه دارند افرادی هدفمند، بلند پرواز ، و حساسی هستند. رنگ مشکی به آن ها کمک میکند تا توجه را از ظاهر خود به شخصیتشان تغییر دهند زیرا خصوصیات درونی برای آن ها مهم تر هست. شاید بتوان انتخاب اصلی بسیاری از سازمان ها و شرکت‌ها برای لباس فرم اداری, رنگ مشکی بهترین رنگ برای لباس کار باشد.

 

۲- لباس کار قهوه‌ای

قهوه ای رنگ زمین و همچنین رنگی قابل محکم، اعتماد ، و ثابت است. افرادی که به این رنگ علاقه دارند اندکی محافظه کار و به دنبال ثبات، صلح و قدرت هستند. احترام به بزرگتر برای آنها بسیارحائز اهمیت است. دختری با پیراهن قهوه ای و یا مردی با ژاکت قهوه ای تصور یک فرد باهوش، قابل اعتماد ، و منطقی را به شما می دهد. در مورد انتخاب رنگ قهوه‌ای به عنوان رنگ اصلی و یا رنگ زمینه در لباس کار بایستی به این نکته توجه کنید که اگر در کسب و کاری هستید که نیاز دارید در نگاه اول اعتماد مشتریان را به خود جلب کنید و تاثیرگذاری لازم را داشته باشید، انتخاب رنگ قهوه‌ای, می‌تواند انتخاب بهترین رنگ برای لباس کار برای شما باشد.

 

۳- لباس کار آبی

تحقیقات دانشگاهی نشان می دهد که رنگ آبی دارای تاثیرات آرامش بخش هست. معمولاً رنگ آبی با هوش ، اعتماد ، آرامش ،کارایی مرتبط استتحقیقات علمی و دانشگاهی نشان می دهد که رنگ آبی دارای تاثیرات آرامش بخش هست. معمولاً رنگ آبی با هوش، اعتماد ، کارایی و آرامش مرتبط است. فکر می‌کنید چرا در محبوترین و مهمترین وب‌سایت‌های شبکه اجتماعی مانند فیسبوک و تلگرام, رنگ آبی به عنوان رنگ اصلی انتخاب شده است. دقیقاً دلیلش همین ایجاد احساس راحتی والقای  آرامش به مخاطب است.

تناژ های مختلف رنگ آبی غالباً توسط افراد دلسوز، مهربان ، مودب و حتی خجالتی انتخاب می شود. شعف  وآرامش از ویژگی های بارز کسانی است که به این رنگ علاقمندند. انتخاب رنگ آبی به عنوان لباس کار بیمارستانی برای پزشکان و به طور کلی در مکان‌هایی که نیاز به القای احساس آرامش به طرف مقابل دارید, خوب خواهد بود. معمولاً هم اسکراپ‌های پزشکی از تناژ رنگ آبی انتخاب می‌گردند. به عنوان صحبت آخر در این بخش به شما توصیه می‌کنیم که اگر در حرفه های درمانی حضور دارید و در مرحله انتخاب رنگ برای لباس کارتان هستید, تناژ رنگ آبی را بهترین رنگ برای لباس کار مد نظرتان قرار دهید.

۴- لباس کار سبز

رنگ سبز معمولاً باعث ایجاد احساس آرامش درون شما می شود. رنگ سبز به علت اینکه رنگی از دل طبیعت است منجر به ایجاد احساس رضایت درونی وآرامش می شود.افرادی که به این رنگ علاقه مند دارند ، از نظر اجتماعی افرادی فعال و از نظر اقتصادی عموماً دارای ثبات بیشتری هستند. از نظر شخصیتی این افراد  بسیار خوش قلب و مهربان هستند. انتخاب رنگ سبز به عنوان رنگ سازمانی و همچنین رنگ مورد استفاده در موسسات غیر انتفاعی ودر البسه فرم, و عام المنفعه انتخاب مناسب و جای است. همچنین انتخاب رنگ سبز برای سازمان‌های حمایتی در حوزه  های محیط زیست بهترین رنگ برای لباس کارخواهد بود.

بهترین رنگ برای لباس کار

۵- لباس کار بنفش

در زمان های گذشته ، رنگ بنفش غالباً نمایانگر طبقه اشرافی ، مرفه ، ثروتمند بود. کلئوپاترا به اینکه علاقه زیادی به رنگ بنفش داشت ، بسیار معروف بود. در آن زمان فقط قشر مرفه و ثروتمند جامعه قادر به پوشیدن لباس هایی با رنگ بنفش بودند.

امروزه پوشیدن رنگ بنفش نشانگر عشق به هنر و خلاقیت هست. افرادی که از این رنگ در پوشش خود استفاده میکنند  حساس ،  افرادی احساسی ، رویاپرداز . پرشور هستند. این افراد معمولاً غیر قابل پیش بینی اند و ارتباط با آن ها در مقداری مشکل است.

استفاده از رنگ بنفش در کار و کسب هایی که خدمات لوکس ارائه می‌دهند, طیف خاصی از مشتریانی دارند که از لحاظ موقعیت اقتصادی و اجتماعی نسبت به عرف جامعه بالاتر هستند, انتخاب رنگی ایده‌آل برای استفاده دز بهترین رنگ برای لباس کار هست.

۶- لباس کار قرمز

از رنگ قرمز با عنوان رنگ قدرت و شور یاد می شود. اگر می خواهید کسی را تحت تاثیر خود قرار دهید از این رنگ استفاده کنید. افرادی که به این رنگ علاقه دارند ، افرادی با انرژی ،پر جنب و جوش و فعال هستند.

۷- لباس کار زرد

رنگ زرد توجه و تمرکز را افزایش می دهد به همین علت است که در تابلو های سایت ها ،  تبلیغاتی ، علائم جاده ها و خطوط خیابان از آن استفاده می شود.رنگ زرد رنگ خوشحالی و خورشید ، شادی هست. تحقیقات نشان داده هست که رنگ زرد تولید سراتونین را در مغز بسیار افزایش می دهد . متابولیسم را سرعت می بخشد و انرژی و حال و هوای محیط را نیز بالا می برد. بعلاوه این رنگ توجه و تمرکز را افزایش می دهد به همین علت است که در تابلو های سایت ها ،  تبلیغاتی ، علائم جاده ها و خطوط خیابان از آن استفاده می شود.

کسانی که به رنگ زرد علاقه دارند اغلب افرادی خلاق، فعال ، رویا پرداز ، علاقه مند به اکتشاف و ماجراجو هستند.

۸- لباس کار سفید

سفید نماد پاکی ،  آزادی ، بی گناهی و سادگی است. به همین علت است که افراد به هنگام شروع مقطعی جدید در کاری و زندگی جدید از این رنگ استفاده خواهند کرد.کسانی که به این رنگ علاقه مندند افرادی عاشق آزادی و قابل اعتماد هستند و با خوشبینی به زندگی نگاه می کنند. این افراد معمولاً  کمال گرا  و منظم هستند و به آغاز کار های جدید علاقه مندند.

به طور کلی سفید از جمله رنگ هایی هست که افراد مختلف با شخصیت های مختلف از آن استفاده می کنند. رنگی خنثی هست و به ندرت دیگران را دفع خواهد کرد.

۹- لباس کار صورتی

رنگ صورتی روشن نمایانگر آرامش وگرما و تاحدی زنانگی است. این رنگ تا حد خیلی زیادی می تواند آرامش بخش باشد و به همین علت هست که در بعضی از زندان ها از سایه روشن های این رنگ استفاده می شود تا سطح پرخاشگری زندانیان را پایین بیاورد.

به گفته روانشناسان افرادی که عاشق رنگ صورتی هستند افرادی خوش بین و رومانتیک ، و درستکار هستند. آن ها مهربانی را قدردانی می کنند و راحتی را بر هر چیز دیگری ارجحیت می دهند. انتخاب رنگ صورتی به عنوان رنگ اصلی در لباس فرم و لباس کار کسب و کارهایی که بیشتر با بانوان سرکار دارند, انتخاب بسیار جذابی است.

۱۰- لباس کار نارنجی

رنگ نارنجی از طیف رنگ های شاد و گرم هست که می تواند یک فضای جذاب و جالب را ایجاد کند. کسانی که به این رنگ علاقه دارند افرادی پر انرژی ،خوش بین و شاد هستند. آن ها از تغییرات با روی باز استقبال خواهند کرد.  اگر در فضاهای استارتاپی حضو دارید و به فکر این هستید که برای تیم خود لباس کار طراحی و تهیه کنید, انتخاب رنگ نارنجی یکی از گزینه های خوب و جدی به شمار می‌رود. البته اگر رنگ نارنجی را به عنوان رنگ اصلی لباس کار نمی‌پسندید, میتوانید به عنوان رنگ زمینه برای استفاده به از آن روی آن حساب کنید.

۱۱- لباس کار خاکستری

خاکستری رنگی است که نه روشن و نه تیره است وبه عنوان رنگ تعادلی شناخته می شود . خاکستری و سایه های مختلف این رنگ نمادی از بلوغ و آرامش هست. این رنگ در میان مرد های میانسال و خانم های سالخورده بسیار معمول هست اگر شخصی اکثراً از رنگ خاکستری در پوشش خود استفاده می کند به این معناست که تمایل زیادی به جلب توجه و دیده شدن ندارد و تلاش می کند بی طرف باشد. انتخاب رنگ خاکستری برای لباس فرم, بهترین رنگ برای لباس کار هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.