اتاق خبر ایمن صنعت ایران

جنس پارچه لباس کار

جنس پارچه لباس کار

جنس پارچه لباس کار های ایمن صنعت ایران

معمولا جنس پارچه لباس کار در این چهار دسته زیر قرار می گیرد :
۱- ترگال (ساده بافت) ۲۵۰ گرم
ترگال
۲-پنبه – پلی استر (کجراه) ۳۲۰ الی ۴۲۰ گرم ۷۰% پنبه ۳۰% پلی استر
پنبه - پلی استر
۳-پنبه – پنبه (کجراه) ۳۲۰ الی ۴۲۰ گرم ۱۰۰% پنبه
پنبه - پنبه
۴-پلی استر- پنبه (کجراه) ۳۲۱ الی ۴۲۱ گرم ۷۰% پلی استر۳۰% پنبه
پلی استر - پنبه
درصد و وزن الیاف با توجه به شرایطی محیطی محل کار و فصل های مختلف مورد توجه قرار می گیرد. در شرایطی که احتمال آتش گرفتن و سوختن لباس کار تحت تاثیر حرارت زیاد یا ریختن پلیسه وجود دارد، جنس لباس بایستی حتما ۹۰ درصد الی ۱۰۰ درصد پنبه باشد. با هدف مقاومت و استحکام بیشتر پارچه با بافت کجراه با تراکم بالا (۲ تار، ۱ تار) و نخ چهل‌ ۲لا از نوع رینگ و بافت کارخانجات معتبر باشد. انتخاب پارچه و بکار بردن دوخت محکم لباس کار بایستی شیک  و بادوام تولید شود. با استفاده مناسب از الگو، لباس کار خوش فرم و خوش‌دوخت در اندازه های استاندارد دوخته می شود و آن را تهیه می کنند. همچنین در تولیدی لباس کار ایمن صنعت ایران هر فرم لباس کاری مد نظرتان بود سفارش داده تا در اسرع وقت و با کیفیت عالی به دست شما مشتریان گرامی برسد .
جنس پارچه لباس کار های ایمن صنعت ایران

انواع الیاف و نخ مصنوعی و طبیعی در لباس کار

یکی از معیارهای بسیار مهم ما برای خرید یک لباس کار مناسب ، جنس پارچه لباس کار می باشد. در این ادامه به توضیحات بیشتری در خصوص اجناس لباس کار پی خواهیم برد .

۱ – نخ پنبه

این محصول که به علت مبادلات بسیار زیاد و گسترده اش به نام تجاری (طلای سفید) لقب گرفته است و از اهمیت بسیار بالایی از دیر باز برخودار بوده است . عموما این گیاه با ارزش در تولید انواع پارچه ها به کار گرفته می‌شود. پنبه امروزه یکی از متاول ترین الیاف به کار رفته در صنعت پوشاک و لباس کار می باشد.
محاسن پنبه :
 پنبه بسیار راحت و باداوم است . مراقبت از آن بسیار ساده هست و از نظر محیط زیستی نیز بسیار مناسب می باشد .
معایب پنبه:
معمولا لباس های پنبه ای به مرور زمان شل می شوند و حالت اولیه خود را از دست می دهند.ودیگر اینکه پنبه بعد از شستشو مداوم شکل و رنگ خود را  از دست خواهد داد .
نخ پنبه

۲ – نخ کتان

جالب است بدانید ساختار شیمیایی الیاف و نخ کتان تا حدود بسیار زیادی شبیه به پنبه، سلولزی هست با توجه به شباهت بسیار زیاد بین آنها، از لحاظ ساختمان ملکولی کتان از پنبه تفاوت هایی دارد. الیاف کتان نسبت به پنبه از الیاف غیر سلولوزی بیشتری تشکیل شده است .
محاسن کتان :
کتان جنسی خنک دارد و برای تابستان بسیار مناسب میباشد. دارای منافذی است و بسیار جنسی راحت  دارد و جریان هوا به راحتی وارد و خارج می شودو بسیار جنسی ظریف دارد .
معایب کتان :
کتان بسیار سریع چروک می شود برای جلو گیری از این موضوع بایستی بعد از آن را سریع آویزان کنید و بعد از خشک شدن نیز از تا کردت آن بپرهیزید .
نخ کتان

۳ – نخ پلی استر

پلی استرها اکثرا در ساختار الیاف مصنوعی استفاده خواهند شد . تولید انبوه این نوع الیاف مصنوعی از سال ۱۹۴۷ شروع شده هست و اخیرا این نوع از پارچه با تولید جهانی ۲۲میلیون تن در سال ۲۰۰۴ بالا ترین مقیاس تولید را در بین تمام الیاف موجود به خود اختصاص داده است . جنس نخ پلی‌استر جمع نمی‌شوند، نمدی و چروک نیز نمی‌شوند ، به‌سهولت قابلیت شستشو دارد و با سریع نیز خشک می شود.
محاسن پلی استر :
می توان در مدت طولانی آنرا پوشی و بسیار با دوام می باشد ،پلی استر جنس و شکل از دست نمیدهد . و باتوجه به مصنوعی بودن مراقبت از آن بسیار ساده می باشد .
معایب پلی استر :
منفذی برای جریان هواد در این نوع پارچه نیست و در بدن به بدن به علت مصنوعی بودن ایجاد خارش خواهد کردقابلیت بازیافتی ندارد و برای محیط زیست مناسب نیست .

۴ – نخ نایلون

اولین کاربرد تجاری از آنها تولید جوراب زنانه (۱۹۴۲) و برس مسواک (۱۹۳۸) بود . هدف تصلی از تولید آن این بود که نخ ابریشم کم یاب شده بود برای رفع این نقصان نخ نایلون تولید شد ، نایلون در آن تاریخ در تولید برخی از وسایل نظامی چون چتر نجات،جلقه توپ‌خانه ضدهوایی و تایرهای بسیاری از انواع خودروهای نظامی بکار می رفت.
محاسن نخ نایلون :
نخ نایلون قوی ، متنوع و ارزان می باشد برای افراد که دوست دارد جانداران می باشد مناسب است( به علت تولید نخ ابریشم از کرم ابریشم) .
معایب نخ نایلون :
شستن و اتو کردن پارچه را دانه دانه می کند و در دما های بالا نیز ذوب می شود .

۵ – نخ ریون (نخ ابریشم مصنوعی )

نوعی الیاف مصنوع هست که از فیبر سلولزی بازسازی‌شده تولید می‌شود. ابریشم مصنوعی می‌تواندبه طوری ساخته شود که شکل و حس انواع گوناگون الیاف طبیعی از جمله ابریشم ، پنبه و کتان را تلقید کند.
ابریشم مصنوعی را ابریشم بامبو نیز معرفی میکنند اما در صنایع این مواد را عموما تحت عنوان های ویسکوز و یا ریون شناخته می شود.
محاسن نخ ریون :
نرم ، راحت و صاف هستند طراحی رو آن ساده است و رنگ را بسیار خوب روی خودشان حفظ می کنند .
معایب نخ ریون :
 تولید محصولات ریون ضایعات بسیار زیادی دارد ، نخ ریون عمر زیادی ندارد و زود خراب می شوند.
جنس پارچه لباس کار ایمن صنعت بسیار از مرغوبت بالایی برخودار می باشد برای خرید لباس کار با برند ایمن صنعت ایران به وب سایت ما مراجعه فرمایید .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.