لباس کار

ویژگی های روپوش پزشکی و دارو سازی

روپوش پزشکی

روپوش پزشکی و دارو سازی چه ویژگی هایی دارند

فعالیت در آزمایشگاه به دلیل ارتباط داشتن با مواد پسماند و مواد شیمیایی و حتی نمونه های بدن افراد گوناگون نیاز به لوازم حفاظتی و ایمنی دارد. بنابراین بایستی به خوبی در انتخاب لباس های کار آزمایشگاهی تامل و دقت کافی کرد. رعایت نکات و اصول ایمنی در آزمایشگاه از ابتدایی ترین کارهایی است که حتماً بایستی انجام شود. حفاظت و پیشگیری از بیماری و آلودگی و آسیب به کارکنان آزمایشگاه از اهمیت بسزایی برخوردار است.

همچنین لباس کار داروسازی به دلیل سرو کار داشتن با مواد دارویی و بهداشتی نیازمند رعایت اصول بهداشتی سرسخت و جدی است چرا که نبایستی به مواد آلودگی منتقل شود و به بهداشتی ترین حالت ممکن بایستی داروها تولید شوند. بنابراین برای کار درداروسازی نیز از لباس کار مخصوص و لوازم ایمنی بایستی استفاده کرد.

ویژگی های مهم لباس کارآزمایشگاهی داروسازی

ویژگی های مهم روپوش پزشکی و داروسازی

لباس های داروسازی ۹۱% از جنس تترون تولید می شود که مقدار زیادی نازک هستند. لباس کار ایمنی داروسازی به هیچ عنوان جیب ندارند، آستین هایش مچ نداشته و به صورت کلی بسیار ساده دوخته می شود. لباس کار داروسازی معمولاً بلوز و شلوار ساده هست که مچ بلوز و دمپای شلوار اکثرا تمام کش است، این کش ها به صورت کش یک سانتی استفاده می شوند و دلیل آن این است که در طولانی مدت فرد را آزار نداده و احساس راحتی نسبی داشته باشد. یکی از مهمترین دلایل تمام کش بودن مچ بلوز، مچ شلوار و کمر بلوز این است که موی بدن فرد به زمین و در محصولات راه پیدا نکند. دلیل اصلی بدون جیب بودن لباس کار داروسازی این هست که افراد هیچ وسیله و موادی اضافه ایی را با خود به داخل محیط  داروسازی  وآزمایشگاه نبرند.

جنس پارچه روپوش پزشکی و دارو سازی

علت اصلی استفاده از پارچه تترون این هست که در طولانی مدت دمای بدن افراد همان ۳۷ درجه حفظ شده و به مقدار زیاد بالا و پایین نرفته تا افراد با احساس راحتی بیشتری کار کنند و در سرما و گرما اذیت نشوند و بهتر متمرکز کار باشند. از دیگر موارد بسیار لازم برای محیط های داروسازی و آزمایشگاهی می توان به کلاه اشاره کرد.

کلاه حتماً بایستی استفاده شود چرا که مو و آلودگی به محیط آزمایشگاه منتقل نشود. این کلاه ها نیز از جنس تترون و تمام پنبه است و کل سر و مو را خواهد پوشاند، کل پیشانی را فرامی گیرد و تا پشت سر ادامه دارد، به عبارتی تنها  بینی  وچشم و و دهان و چانه بیرون می ماند که برای صورت هم از عینک و ماسک و شیلید استفاده شده و صورت را نیز پوشش می دهد. با استفاده از دستکش ها و پاپوش های مخصوص می توان از ارتباط پا و دست با محیط جلوگیری کرد. بنابراین هیچ عضوی از بدن با محیط اصلا ارتباط نخواهد داشت.

مقبولیت بیشتر پزشکان و دارو ساز ها با روپوش پزشکی

با توجه به مهم بودن حفظ آراستگی و وقار ظاهری دکترین آزمیشگاهی در جلب کردن اعتماد بیماران و با توجه به این موضوع که بعضا برخی از همکاران حساسیت لازم را در پوشش روپوش خود ندارد در یک مطالعه خاص تاثیر میزان اعتماد بیماران و افراد بدحال را با سنجش اجرای یکی از دستورات پزشکی داده شده با رو پوش و بدون روپوش پزشکی اندازه‌گیری کردیم.

در این مطالعه نیز اعتماد افرادی که برای زایمان بستری شده بودند و صاحب نوزاد شده بودند مورد بررسی قرار گرفت. در این تحقیق ما پزشکان یک هفته با روپوش به بالین بیمار رفته و دستوراتی به مادران داند و هفته دیگر بدون روپوش پزشکی این کار راانجام دادند که نتیجه این تحقق برای محققان قابل توجه بود .

نتایج این تحقیق نشان داد که میزان انجام دستورات که پزشکان با روپوش (۱۴۴نفر) ۶۶% و در طرف دیگر پزشکان افرادی که بدون روپوش به بالین بیماران رفتند (۱۳۲ نفر) ۴۷% بود که از نظر آمار معنای خاصی به دنبال داشت ،مطالعه نشان داد که پزشکان با روپوش پزشکی از مقبولیت بیشتری نسبت به پزشکانی که روپوش نمی پوشند دارند .

برای خرید لباس کار آزمایشگاهی میتوانید به وب سایت ما ایمن صنعت ایران مراجعه کرده و خرید باکیفیت عالی و قیمت مناسب انجام دهید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.