مقالات ایمنی حفاظت از بدن

نشستن بیش از حد در محل کار یا ایستادن بیش از حد در محل کار

نشستن بیش از حد در محل کار یا ایستادن بیش از حد در محل کار

تورنتو- با توجه به مطالعات جداگانه ای از موسسه کار و سلامت، نشستن یا ایستادن برای مدتهای طولانی ممکن است بر روی سلامت کارکنان تاثیر بگذارد. پس کارگران باید چه کار کنند؟ کار نشسته یا ایستاده؟ کدام بهترین است؟

آویروپ بیسواس  Aviroop Biswas، نویسنده یک مطالعه تحقیقاتی در سال  ۲۰۱۵ در مورد اثرات بهداشتی نشستن طولانی مدت انجام داد. یافته های او نشان داد که کارگرانی که بیش از هشت ساعت در روز در وضعیت نشسته قرار دارند، امکان ابتلای انواع خاصی از سرطان ها، بیماری های قلبی و دیابت در این افراد بیشتر است. بیسواس میگوید مورد نگران کننده تر این است که برای بیشتر افرادی که برای مدتی بسیار طولانی دریک محل نشسته اند احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ تقریباً دو برابر سایر افراد است. پیتر اسمیت، دانشمند ارشد در IWH، در سال ۲۰۱۷یک کار تحقیقاتی در مورد وضعیت طولانی مدت کار را منتشر کرد. تحقیقات او نشان داد که کارگرانی که برای مدت طولانی ایستاده اند، خطر ابتلا به بیماری های قلبی دارند که ۲٫۲ برابر بیشتر از کسانی است که عمدتاً در محل کار می شنینند.

نشستن بیش از حد در محل کار یا ایستادن بیش از حد در محل کار

بیسواس می گوید: ما واقعا با یکدیگر مخالف نیستیم. در واقع، اسمیت گفت، بیش از حد نشستن یا بیش از حد ایستادن هر دو ممکن است مضر باشد. کارگران اگر کارگران شغلی دارند که به مدت طولانی نشستن یا ایستادن نیاز دارد باید تعادلی بین این دو وضعیت ایجاد کنند.

اسمیت گفت باید توجه داشته باشد که هنگامی که بحث به سطوح فعالیت بدنی می رسد، وضعیت مقابل نشستن طولانی مدت، ایستادن طولانی مدت نیست. در واقع نقطه مقابل نشستن طولانی مدت حرکت داشتن است. بیسواس گفت: برای کارکنانی که در محل کار می نشیند، کلید کاهش خطر بلند شدن و کمی قدم زدن در فواصل منظم می باشد. اسمیت افزود: به نوبه خود، کارکنانی که باید تمام مدت بایستند می بایست هر زمان که امکان داشته باشد، بنشینند.

بیسواس پیام خود را با بیان اینکه کارگران باید زمانی که نیاز دارند بنشینند، زمانی که می خواهند، بایستند و زمانی که می توانند راه بروند یا حرکت کنند، خلاصه نمود.

Safety+Health

The official Magazine of the NSC Congress & Expo

https://www.safetyandhealthmagazine.com/articles/17906-sitting-or-standing-too-much-at-work-new-video-addresses-ways-to-lower-associated-health-risks

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *