اتاق خبر ایمن صنعت ایران

مهم ترین خصوصیات لباس کار جوشکاری

خصوصیات لباس کار جوشکاری

صدمات ناشی از توجه به خصوصیات لباس کار جوشکاری

صدمات ناشی از جوشکاری از آسیب های کم گرفته تا سوختگی‌ های جدی درجه سوم می‌تواند بسیار دردناک باشد و در بعضی موارد نیز باعث کنار گذاشتن حرفه‌ ی جوشکاری و حتی نقص عضو شود. استفاده از تجهیزات ایمنی مناسب راهی ساده برای محافظت جوشکاران از خود در مقابل این مخاطرات می باشد.در این مقاله با خصوصیات لباسکار جوشکاری بیشتر آشنا می شوید.

ویژگی ها و خصوصیات لباس کار جوشکاری

شلوار‌های مقاوم ونیم‌ تنه‌ ها و چکمه‌ هایی که در قسمت جلوی آن ها فلزی برای حفاظت از انگشتان طراحی شده، کلاه ایمنی که کاملاً صورت را بپوشاند، یک جفت دستکش وعینک ضد ضربه ایمنی می‌توانند به رسیدن به هدف حفظ سلامتی و ایمنی جوشکاران کمک بسزایی کنند. در ابتدا امکان دارد لیست تجهیزات ایمنی که پرسنل جوشکار استفاده می‌کنند با لباس تن آن ها اشتباه شود، با توجه به اینکه خطرات جوشکاری می‌تواند منجر به آسیب های گسترده ایی شود، می بایست حتما سطح بالایی از ایمنی در مقابل مخاطراتی که جوشکاران را مورد تهدید قرار می دهد، در‌نظر گرفته شود.

لباس کار مناسب جوشکاری

خصوصیات لباس کار جوشکاری مناسب

افرادی که در جوشکاری مشغول به فعالیت می باشند، بهره بردن از لباس کار جوشکاری برای آن ها امری بسیار ضروری می باشد. که می تواند آن ها را در شرایطی ایمن نگه دارد لباس جوشکاری مرغوب و باکیفیت می تواند دو تکه ( کاپشن شلوار) یا یکسره باشد که می بایست تمام بدن افراد را به خوبی پوشش دهد. برای ایمنی افراد از لباس کار جوشکاری استفاده می شود تا از آسیب رسیدن به آن ها حین کار جلوگیری کنند.

 

بهترین مواد برای استفاده در لباسکار جوشکاری چرم، جین، پنبه، پشم خواهد بود و بی کیفیت ترین مواد برای لباسکار جوشکاری مواد مصنوعی هست زیرا لباس هایی که در آن مواد مصنوعی به کار رفته باشد در گرمای زیاد ذوب شده و موجب سوختگی های پوستی شود ولی خصوصیات لباسکار جوشکاری پنبه ای این گونه نیستند. هرچقدر الیاف به کار رفته در پارچه لباس با  مرغوب تر باشد تبادل حرارتی آن بهتر انجام می شود.

لباس کار مناسب جوشکاری

لباس کار جوشکاری از چه جنسیت؟

این نوع پارچه‌ های لباس کار پنبه‌ ای که اکثرا جین یا پارچه‌های ضخیم، را شامل می‌شوند، برای جوشکاری سبک ، وقتی که لباس در برابر جوشکاری قرار دارد، بسیار ایمن می باشد. از این پارچه های مقاوم عمدتا در شلوار‌ها، نیم‌ تنه‌ها، روپوش‌ها، آستین‌ها، لباس‌های یکسره، کلاه‌ها، مورد استفاده قرار می گیرد. آن ها وزن کمی دارند؛ ارزان‌ می باشند و تا ۶۰ بار شستشو و قابلیت مقاومت به آتش خود را از دست نخواهند داد و بهتر از چرم ،مواد سنگین هوا را از خودشان عبور می‌دهند.

 

با این حال شستشوهای نا‌مناسب سبب کم شدن خاصیت مقاومت به آتش کم شدن وعمر لباس خواهد شد. زیرا این لباس‌ها فقط بایستی در جوشکاری‌ های سبک مورد استفاده کاربران قرار گیرد. البته قابلیت استفاده از آنها برای جوشکارانی که جوش‌های مختلف را انجام می‌دهند محدود می‌شود.

لباس کار جوشکاری از چه جنسیت؟

خصوصیات لباس کار جوشکاری دو تیکه

لباس کار جوشکاری دو تیکه در دسته لوازم ایمنی در زمان جوشکاری قرار دارد و از جمله تجهیزات ایمنی لازم در محیط کاری هست که می تواند سلامتی و ایمنی فرد را براساس نیاز آن ها در حین انجام کار تضمین نماید. لباس کار جوشکاری از جنس پارچه بسیار ضخیم و تمام نخ بوده هست به همین علت در کارگاه های جوش، که افراد در مقابل مواد آتش زا قرار می گیرند کاربرد بسیار گسترده ای داشته و می تواند از بدن و تنه فرد به خوبی حفاظت کرده و مانع از سوختن لباس زیر لباس کار و به طبع آن مانع از سوختن بدن افراد شود.

 

خصوصیات لباس کار جوشکاری با کیفیت

لباس کار جوشکاری ایمن صنعت ایران از نظر کیفیت و دوام محصولی با لباس کار های خارجی در حال رقابت می باشد و همچنین گروه تولیدی ایمن صنعت ایران در جهت فروش لوازم ایمنی و ترافیکی مناسب ترین قیمت لباس کار ایمنی را به مشتریان خود ارائه می دهد.امیدواریم از این مقاله (خصوصیات لباسکار جوشکاری)لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *