لباس کار

زمان خرید لباس کار ایمن باید به چه نکاتی توجه کنیم

لباس کار ایمن

لباس کار ایمنی

هنگام ورزش کردن چه لباسی به تن خواهید کرد؟ برای مهمانی ها چه نوع لباسی را می پوشید؟ آیا قبول می کنید که لباس ورزشی را برای مهمانی استفاده یا پیراهن شلواری که برای مهمانی خواهید پوشید را برای سالن ورزشی استفاده کنید؟ قطعا تمامی پاسخ ها منفی خواهد بود. حالا برای محیط کار خود چه نوعی لباس کار را انتخاب خواهید کرد؟ لباسی که شما برای محیط کار به تن می کنید، علاوه بر نشان دادن شخصیت حرفه ای شما از بدن تان نیز مراقبت خواهد لباسی با این مشخصات را لباس کار می گویند.
این نوع لباس کارها با توجه به خطرات و معضلاتی که در محیط کار وجود دارند طراحی و ساخته می شود تا بتوانند از بدن شما محافظت کند. پس در نتیجه لباس های گوناگونی برای کار وجود دارند که شما بایستی نوع و مدل آن را انتخاب کنید.
برای اینکه بتوان یک لباس کار خوب، مقرون به صرفه و مناسب با شغل تان خریداری کنید خواندن این مقاله را به شما توصیه میکنیم. در این مقاله علمی خصوصیاتی که یک لباس کار مناسب و ایمن بایستی داشته باشد را توضیح خواهیم داد تا هنگام خرید لباس کار ایمن حرفه ای تر تصمیم بگیرید.

لباس کار ایمنی

نکات مهم خرید لباس کار ایمن چیست؟

زمان خرید لباس کار سایزی که انتخاب خواهید کرد بسیار مهم است.آیا دوست دارید لباس تان کمی گشاد باشد و آن را سایز بزرگتر انتخاب می کنید؟ در برخی از حرفه ها خرید لباس کار سایز بزرگ اصلا توصیه نمی شود. لباس بزرگتر از سایز بدن تان نمی تواند دقیقا روی قسمت های مختلف بدن تان قرار گیرد در نتیجه نمی تواند به درستی از بدن تان مراقبت کند. در مورد لباس کارهای کوچک هم داستان متفاوت خواهد بود. این نوع لباس کار موجب ایجاد محدودیت های حرکتی خواهند شد و احساس گرفتگی در شما ایجاد خواهد کرد.

لباس کار عادی یک کاپشن و شلوار است اما اگر بخواهید که یک خرید لباس کار کاملی داشته باشید بایستی با توجه به حرفه خود تصمیم بگیرید. به صورت معمول در مورد لباس کار هم می توانید یک لباس آستین بلند یا کوتاه انتخاب کنید. اما ما به شما پیشنهاد می کنیم که نوع آستین بلند لباس را انتخاب کنید تا بتواند از دست هایتان در برابر خطرات نیز مراقبت کنید.
هنگام خرید لباس کار حتما به جنس پارچه دقت کنید. جنس لباس کار نبایستی در شست و شوهایی مکرر که انجام می شود کیفیت و ظاهر خود را از دست دهد. جنس لباس کار به نوع شغل شما نیز بستگی دارد اما بایستی به گونه ای طراحی وتولید شود که احساس راحتی و ایمنی در فرد ایجاد کند.
اگر در یک محیط داغ و کنار حرارت مشغول به فعالیت هستید سعی کنید هنگام خرید لباس کار دقت کنید که جنس لباستان از الیاف طبیعی باشد تا بدن تان بتواند تنفس کند.لباس کاری که از جنس الیاف طبیعی است می تواند جریان هوا بین لباس و بدن رد و بدل کند. در ضمن این نوع لباس کار بایستی حتما نسوز باشد که در برابر حرارت و گرما فرسوده نشود.تمامی این نکات باعث میشود یک لباس کار ایمن خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.