مقالات HSE, مقالات ایمنی حفاظت از بدن

دلیل اصلی شتابزدگی در کارها؛ شتاب زدگی مانعی بزرگ در راه ایمنی و تولید

دلیل اصلی شتابزدگی در کارها؛ شتاب زدگی مانعی بزرگ در راه ایمنی و تولید

نه. هیچ کس قصد ندارد عجله کند، زیرا شتابزدگی نوعی اتلاف انرژی و بسیار استرس زا است. مگر اینکه شما بخواهید عرق کرده در صندلی خود، با استرس بنشینید. اما اگر در نیمه راه به فرودگاه، متوجه شوید که لپ تاپ خود را فراموش کرده اید؟ در حال حاضر چقدر سریع رانندگی خواهید کرد؟ در حال حاضر شما واقعا به دنبال راههای خواهید بود که غریبه ها را گمراه کنید تا در موعد مقرر با گیت پرواز برسید. بنابراین، برنامه ریزی ضعیف باعث می شود تا شما یا سایر افراد عجله داشته باشید. اما اغلب اوقات وضعیت کمی پیچیده تر است و اینجا جاییست که استعدادهای بهانه جویی شما وارد صحنه می شود. اجازه دهید مثالی را مطرح کنیم. تصور کنید مکانیکی برای شروع کار از منزل خارج می شود و زمانی که به محل رسید متوجه می شود که کلید سالن را فراموش کرده است. خط خاموش است و همه منتظر هستند در حال حاضر مکانیک باید عجله کند و همانطور که برای یافتن کلید پر می کشد لیز می خورد و می افتد. از او بپرسید که چرا عجله دارد و او می گوید؟ اجازه بدهید حدس بزنیم. شما  نیز می توانید حدس بزنید، “برای تولید”، او قطعاً خواهد گفت شتاب او و افتادنش محض خاطر تولید است (و از آنجایی که فراموشی باعث تاخیر شده است، سرپرستش ممکن است به او نگاهی بیاندازد که او را تشویق کرد تا عجله کند).

اما در اینجا نکته ی حائز اهمیت این است: در واقع تولید متهم شد زمانی که ذهن مکانیک منجر به سقوط او شد. فراموشی و در ادامه ذهن درگیر او منجر به افتادن و لیز خوردن و عقب افتادگی در کارها گردید، ولی آنچه که برای این رشته اتفاقات ناخوشایند مورد سرزنش واقع شد، تولید بود.

دلیل اصلی شتابزدگی در کارها؛ شتاب زدگی مانعی بزرگ در راه ایمنی و تولید

 

منطقه خودی

دفعه ی بعد، زمانیکه خود را عجله می کنید، از خود بپرسید که آیا این واقعاً به خاطر شرایطی است که فراتر از کنترل شماست (خرابی در بزرگراه) یا اقدام غیر منتظره ی دیگر. یا واقعاً به این دلیل است که شما به دلیل یک خطای عملکرد ساده، که منجر به اتلاف زمان شده، اکنون در تلاش هستید، که با شتابزدگی و عجله برای برنامه ی عقب افتاده ،زمان ایجاد کنید. اگر شما مانند بسیاری از افراد هستید (در حقیقت بیش از ۸۰ درصد)، دلیل اینکه شما عجله دارید، به دلیل شخص دیگری یا محیط/شرایط نیست. بیش از ۹۰ درصد از زمان هایی که عجله دارید، مربوط به “منطقه خود” می باشد. منظور از منطقه ی خود، مواردی است که به شخص مربوط می شود و تحت تاثیر عوامل خارجی نیست. در این منطقه خودی تنها دو دلیل اصلی برای عجله وجود دارد: برنامه ریزی ضعیف یا، اغلب نه همیشه، تلاش برای ایجاد زمان به دلیل یک خطای عملکرد ساده که از شما سر زده است.

 

نوشته شده توسط لری ویلسون ژان ۰۱، ۲۰۱۹

در ادامه مقالات وبلاگ به این مطلب جذاب، بیشتر خواهیم پرداخت. در ادامه این مبحث کاربردی با ما همراه باشید.

https://ohsonline.com/Articles/2019/01/01/Production-vs-Safety.aspx?admgarea=news&Page=3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *