مقالات کوهنوردی

پهپادهایی که برای انتقال بار و بررسی ایمنی به کار می‌روند

پهپادهایی که برای انتقال بار و بررسی ایمنی به کار می‌روند

مقامات سنگاپور قصد دارند برای انتقال بار و بررسی ایمنی ساختمان‌ها، پهپادها را به کار ببرند .به گزارش ایسنا و به نقل از تک اکسپلور، مقامات سنگاپور در نظر دارند گروهی از پهپادها را برای کارهایی مانند رساندن بسته‌ها، بازرسی ساختمان‌ها و فراهم کردن امنیت به کار ببرند اما افرادی که نگران ایمنی و حفظ حریم خصوصی هستند، باور دارند که این ابتکار عمل ممکن است موجب آشفتگی شود. شرکت‌ها در حال حاضر، آزمایش پهپادها را برای استفاده تجاری، به خصوص در نواحی دارای ساختمان‌های بلند و مراکز خرید آغاز کرده‌اند. این کار، بخشی از نوآوری‌های فنی برای جبران کمبود نیروی انسانی در این کشور است. استفاده تجاری از پهپادها، در سرتاسر جهان رو به افزایش است و برای مقاصد گوناگونی از جمله اسپری کردن آفت کش روی محصولات به کار می‌رود اما سنگاپور، هدف خاصی برای این کار دارد. مقامات سنگاپور، هدف خود را بررسی ظرفیت پهپادها برای جابجایی تدارکات عنوان کرده‌اند و در حال همکاری با صاحبان صنایع هستند تا قوانینی برای این بخش شکل دهند. پهپادها در طول این آزمایش‌ها، به پرواز درمی‌آیند و تصاویری از نمای بیرونی ساختمان تهیه می‌کنند؛ در نتیجه نیازی نیست که انسان‌ها، کار دشوار بالا رفتن از ساختمان و بررسی را انجام دهند. این گونه بازرسی‌ها، معمولا توسط کارگرانی انجام می‌شوند که باید با کمک طناب از ساختمان بالا بروند. در این روش جدید، تصاویر واضحی که توسط پهپادها تهیه شده، برای بررسی نقص‌های ساختمان بررسی می‌شوند. انجام شدن این کار توسط انسان‌ها، معمولا چند هفته زمان می‌برد اما با کمک پهپادها، در همان لحظه امکان‌پذیر است.

پهپادهایی که برای انتقال بار و بررسی ایمنی به کار می‌روند

نگهبانان رباتیک

آزمایش پهپادهای نگهبان، توسط شرکت فناوری اس تی ارواسپیس ST Aerospace صورت می‌گیرد. در طول آزمایش، صفحات نمایش در مرکز فرماندهی، یک نفوذ امنیتی شبیه‌سازی شده را در یک حصار نشان می‌دهند. یک هواپیمای بدون سرنشین سیاه رنگ که در جستجوی عامل نفوذ است، تصاویر را به صورت زنده نشان می‌دهد و ماموران امنیتی، آن را دنبال می‌کنند تا عامل نفوذی را دستگیر کنند. هدف دیگر این آزمایش، بررسی توانایی نقل و انتقال پهپادهاست تا در صورت امکان، در انتقال نمونه‌های خون بین بیمارستان‌ها و آزمایشگاه مرکزی مورد استفاده قرار گیرند.در هر حال، تبدیل یک دیدگاه به واقعیت، با موانعی روبروست. تصور گذشتن یک پهپاد از روبروی ساختمان محل سکونت یا محل کار و صدای بلند آن، باعث بروز نگرانی‌هایی شده است. پس از انتشار ویدئویی در ماه سپتامبر که پرواز یک پهپاد را نزدیک ساختمان نشان می‌داد، عده زیادی از اهالی سنگاپور با پلیس تماس گرفتند و خواستار بررسی این موضوع شدند.

 

لینک کانال تلگرام ما

https://t.me/imensanaatiran_asaa

جهت دریافت مطالب آموزشی مربوط به ایزوها، استانداردها و ایمنی میهمان کانال تلگرامی ما باشید

 

منبع خبر: خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.