اتاق خبر ایمن صنعت ایران

نکات مهم هنگام خرید لباس نظامی

نکات مهم هنگام خرید لباس نظامی

نکاتی کلیدی زمان خرید لباس نظامی

سازمان ها و ارگان های نظامی یکی از مهم ترین و جدی ترین سازمان ها در همه جای دنیا به شمار خواهند رفت که لباس کار نظامی خاص به خودشان را دارند. بسیاری از ما لباس نظامی را در تن و نیروهای انتظامی و سربازان در در تلویزون و یا در سطح شهر مشاهد کرده ایم. این لباس کار ها معمولا سبز تیره یا سبز لجنی با طراحی شطرنجی بوده ومدل های گوناگونی دارند. اگر قصد خرید لباس نظامی را دارید در ابتدا نکات مهمی که در ادامه خواهیم گفت را مطالعه و پس از آن اقدام به خرید لباس کنید.

طرح های لباس نظامی

مدانیم که مهم ترین ماموریت افراد نظامی و سربازان استتار در اماکن گوناگون می باشد پس بایستی لباس سربازی بگونه ایی باشد که به بشهولت قابل استتار و مخفی ماندن باشند. با عنایت به این موضوع استتار تک تیراندازها وسربازان ، مدل های گوناگونی برای البسه نظامی به وجود آورده است. لباس های نظامی برای استتار انواع گوناگونی دارند مثل لباس استتار دریایی، جنگلی، کویری، هوایی، شکارو غیره.
از پرکاربردترین . رایج ترین لباس های نظامی می توان به طرح پلنگی، شطرنجی و کامپوتری اشاره کرد. طراحی و تولید مدل شطرنجی و پلنگی برای استتار بوده و فقط در نوع رنگ بندی و سایز  باهم تفاوت هایی دارند.
طرح های لباس نظامی

نکات مهم در خرید لباس نظامی

نکته مهمی در هنگام خرید البسه نظامی، شرایط جغرافیایی منطقه ای هست که آن سازمان قرار خواهد داشت، برای مثال در محیط های جنگل از رنگ سبز تیره و لجنی، در مناطق کویری لباس نظامی به رنگ های خاکی قهوه ای هست، در شرایط دریا و هوا از ترکیب آبی در مناطق برفی از رنگ سفید و و سفید استفاده می شود. همان طور که توجه می کنید تمام این رنگ ها با توجه به نکته مهم استتار برای نظامیان انتخاب خواهد شد.
نکات مهم در خرید لباس نظامی

انواع گوناگون طرح های لباس نظامی

۱-کامپیوتری (شطرنجی)
در این طرح از لباس نظامی، مربع های بسیار کوچک و زیاد وجود خواهد داشت که قابلیت استتار در انواع محیط را فراهم خواهد ساخت. الگوهای بزرگ و کوچک که به صورت پلیکانی و پیکسل در این لباس وجود دارند باعث خواهد شد که سربازان  در محیط های با رنگ های گوناگون به سهولت استتار کنند.
۲-طرح پلنگی
مشهورترین طرح لباس نظامی، طرح چریکی یا پلنگی می باشد. همانگونه که از اسمش پیداست طرح آن از طرفی هم شبیه ابرهای در هم رفته هست و شبیه به پوست پلنگ می باشد.
جنس پارچه هنگام خرید لباس نظامی
·        پارچه ترگال (کجراه)
این پارچه g۲۹۱ وزن خواهد داشت و به انواع طرح های کامپیوتری، پلنگی یا ساده دوخته خواهد شد.این پارچه از الیاف ویسکوز و پلی استر دوخته می شوند یعنی پود آن ویسکوز و تار آن پلی استر هست. پارچه ترگال ساده در انواع رنگ ها تولید خواهد شدو می توان طرح های گوناگونی روی آن چاپ کرد . پارچه ترگال ساده از پرکاربرد ترین لباس ها در صنایع نظامی می باشد چون به اصطلاح زیر دست بهتری دارد.
·        پارچه کتان نظامی
بافت پارچه کتان مورب یا مربع کج راه هست و به علت دارا بودن الیاف پنبه کتان نسبت به پارچه ترگال ساده و کجراه عملکرد بهتری دارد زیرا پنبه از عرق کردن نظامیان جلوگیری به همل می آورد. پارچه کتان می تواند گزینه عای برای خرید لباس نظامی باشند چون علاوه بر اینکه راحتی و سبکی که دارند از استحکام بسیار بالایی نیز برخودار اند اما طبیعتا قیمت آن نسبت به پارچه ترگال نظامی کمی گران تر می باشد.شما عزیزان می توانید با مراجعه به وب سایت ما ایمن صنعت ایران نسبت به خرید انواع لباس های نظامی در طرح های و سایز های منتوع اقدام فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.