مقالات HSE

مدیریت ایمنی

مدیریت ایمنی

مدیریت ایمنی کارکنان HSE

امروز مهارت های بالای کارکنان آموزش دیده یک رقابت ضروری در دنیایی است که تکنولوژی به سرعت تغییر می یابد. همراه با الزام های آموزشی در کاربرد تجهیزات جدید، اصلاح فرآیندها، استانداردها و مقررات می باشد. مدیران همواره در جستجوی تجهیزات بهتر و پیشرفته تر، سیستم های کارورزی و نرم افزاری ایمنی هستند. برای هر شرکتی، بهبود در کیفیت، از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از منابع بهبود در کیفیت، به اطلاعات ایمنی در دسترس، در قالب چهارچوب ها و مقررات بستگی دارد. این سیستم ها به سرعت قادرند نرخ رخدادهای خود را در پنج سال گذشته براساس معیارهای OSHA بیان کنند. این اطلاعات برای اصلاح بودجه، به کارگیری مقررات، طراحی موثر و کنترل مهندسی بسیار مفید هستند. هم اکنون مدیریت ایمنی در بعضی مواقع مورد تهدید قرار دارد. در دنیای امروز ایمنی و محیط زیست باید نظیرسایر عملیات مدیریت شوند. تحقق بعضی از عملیات ایمنی نیاز به هزینه دارند و این هزینه ها برای برقراری محیط کار سالم به اجرا درمی آیند. مدیریت امروز تخیص داده که یک کارگر ایمن، یک کارگر تولیدکننده است و این به مفهوم پرداخت حق بیمه کمتر و هزینه غرامت پایین تر برای کارگران می باشد. کارگران ایمن و بهداشتی کمتر دچار اشتباه می شوند و رفتار و اخلاق مناسب تری دارند. مدیریت ایمنی امروزه نه فقط هزینه ها را کم نموده بلکه با ایجاد محیط ایمن، منافع و ذخایر زیادی را تدارک می بیند و از مخاطرات محیط غیر ایمن آگاه است. عوامل زیر نشان دهنده هزینه های یک محیط غیر ایمن می باشد.

مدیریت ایمنی

  1. پرداخت حق بیمه بالاتر
  2. هزینه های بالای غرامت کارکنان
  3. رفتار اخلاقی در سطوح پایین تر
  4. کشمکش و اظهار دلسردی به شغل های خاص
  5. عدم اطمینان جامعه به محیط کار و ترس آن ها به خاطر نرخ رخداد بالا
  6. هزینه های بالای حاصل از نرخ بالای حوادث و آسیب ها
  7. هزینه های بالای حاصل از نرخ حوادث و آسیب ها
  8. هزینه های بالای نگه داری و تعمیرات
  9. از دست دادن محصولات و بازار
  10. امکان ممیزی های بیشتر توسط سازمان های قانونی مسئول

باید توجه داشت هزینه های حاصل از محیط کار غیر ایمن بسیار بالا است و یک محیط باز و شفاف در همکاری کارکنان و مدیریت می تواند بهبود محیط کار منتهی شود.

بهداشت، ایمنی و محیط زیست در فرآیندهای صنعتی

ترجمه و تالیف: دکتر مصطفی خادمی، دکتر محمد رضا خانی، دکتر علیرضا خادمی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.