لباس کار

لباس کار آزمایشگاهی و دارو سازی

لباس کار آزمایشگاهی و دارو سازی

لباس کار آزمایشگاهی و دارو سازی چه ویژگی هایی دارند

فعالیت در آزمایشگاه به دلیل ارتباط داشتن با مواد پسماند و مواد شیمیایی و حتی نمونه های بدن افراد گوناگون نیاز به لوازم حفاظتی و ایمنی دارد. بنابراین بایستی به خوبی در انتخاب لباس های کار آزمایشگاهی تامل و دقت کافی کرد. رعایت نکات و اصول ایمنی در آزمایشگاه از ابتدایی ترین کارهایی است که حتماً بایستی انجام شود. حفاظت و پیشگیری از بیماری و آلودگی و آسیب به کارکنان آزمایشگاه از اهمیت بسزایی برخوردار است.

همچنین لباس کار داروسازی به دلیل سرو کار داشتن با مواد دارویی و بهداشتی نیازمند رعایت اصول بهداشتی سرسخت و جدی است چرا که نبایستی به مواد آلودگی منتقل شود و به بهداشتی ترین حالت ممکن بایستی داروها تولید شوند. بنابراین برای کار درداروسازی نیز از لباس کار مخصوص و لوازم ایمنی بایستی استفاده کرد.

ویژگی های مهم لباس کارآزمایشگاهی داروسازی

ویژگی های مهم لباس کارآزمایشگاهی داروسازی

لباس های داروسازی ۹۱% از جنس تترون تولید می شود که مقدار زیادی نازک هستند. لباس کار ایمنی داروسازی به هیچ عنوان جیب ندارند، آستین هایش مچ نداشته و به صورت کلی بسیار ساده دوخته می شود. لباس کار داروسازی معمولاً بلوز و شلوار ساده هست که مچ بلوز و دمپای شلوار اکثرا تمام کش است، این کش ها به صورت کش یک سانتی استفاده می شوند و دلیل آن این است که در طولانی مدت فرد را آزار نداده و احساس راحتی نسبی داشته باشد. یکی از مهمترین دلایل تمام کش بودن مچ بلوز، مچ شلوار و کمر بلوز این است که موی بدن فرد به زمین و در محصولات راه پیدا نکند. دلیل اصلی بدون جیب بودن لباس کار داروسازی این هست که افراد هیچ وسیله و موادی اضافه ایی را با خود به داخل محیط  داروسازی  وآزمایشگاه نبرند.

جنس پارچه لباس کار آزمایشگاهی و دارو سازی

علت اصلی استفاده از پارچه تترون این هست که در طولانی مدت دمای بدن افراد همان ۳۷ درجه حفظ شده و به مقدار زیاد بالا و پایین نرفته تا افراد با احساس راحتی بیشتری کار کنند و در سرما و گرما اذیت نشوند و بهتر متمرکز کار باشند. از دیگر موارد بسیار لازم برای محیط های داروسازی و آزمایشگاهی می توان به کلاه اشاره کرد.

کلاه حتماً بایستی استفاده شود چرا که مو و آلودگی به محیط آزمایشگاه منتقل نشود. این کلاه ها نیز از جنس تترون و تمام پنبه است و کل سر و مو را خواهد پوشاند، کل پیشانی را فرامی گیرد و تا پشت سر ادامه دارد، به عبارتی تنها  بینی  وچشم و و دهان و چانه بیرون می ماند که برای صورت هم از عینک و ماسک و شیلید استفاده شده و صورت را نیز پوشش می دهد. با استفاده از دستکش ها و پاپوش های مخصوص می توان از ارتباط پا و دست با محیط جلوگیری کرد. بنابراین هیچ عضوی از بدن با محیط اصلا ارتباط نخواهد داشت.

برای خرید لباس کار آزمایشگاهی میتوانید به وب سایت ما ایمن صنعت ایران مراجعه کرده و خرید باکیفیت عالی و قیمت مناسب انجام دهید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *