مقالات HSE

شتاب زدگی دشمن بزرگ ایمنی و سلامت شغلی؛ حقیقتی عجیب که شاید به آن توجه نکرده باشید

شتاب زدگی دشمن بزرگ ایمنی و سلامت شغلی؛ حقیقتی عجیب که شاید به آن توجه نکرده باشید

من یکبار با یکی از مشاوران ما، جو (که قبلا یک سرپرست ساختمانی مسکونی بود)، درباره یک حادثه صحبت می کردیم که این نکته را به خوبی نشان دهد. زیرزمینی حفر شده بود و یک کامیون در حال کشیدن سیمان بود تا زمانی که همکارم متوجه شد که او آرنج ۹۰ درجه ای را که برای اتصال لوله های تخلیه مورد نیاز است فراموش کرده است. رئیس بزرگ نیز چند ساعت بعد به سایت می آمد. من پرسیدم چقدر سریع به فروشگاه رسیدید تا آن را دریافت کنید؟ و او پاسخ داد یک پلیس با سرعت ۸۵ مایل در ساعت در یک خیابان شهر جلوی من پیچید، اما به او گفتم که چه اتفاقی افتاده و سرپرست من در هنگام ناهار می آید تا ببیند کار ها چگونه پیش می رودم. پلیس عذر مرا قبول کرد و فقط گفت خوب، درست است که عجله دارید اما شما نمی توانید با این سرعت در شهر رانندگی کنید، ممکن است کسی را بکشید.

شتاب زدگی دشمن بزرگ ایمنی و سلامت شغلی؛ حقیقتی عجیب که شاید به آن توجه نکرده باشید

بنابراین زمانی که یک شرکت در حال تغییر یا ورشکست شدن است، آیا کسی زمان اضافی برای ارزیابی خطاهای عملکرد برنامه ریزی را دارد؟ آیا شما تاکنون در مورد شرکت هایی که ۱۰ یا ۲۰ درصد اضافی، برای خرابکاری های کارکنان در نظر دارد، چیزی شنیده اید؟ بهرحال، این نوع قراردادها بسیار نادر هستند و ما به ندرت طرف حساب قراردادهای این چنینی هستیم.

هرچند که انسان ها به صورت میانگین روزانه بیش از ۵۰ اشتباه را مرتکب می شوند. من حدود ۱۵ یا ۱۶ بار در حال حاضر در حین تایپ کردن خطا داشته ام. وقتی که تایپ می کنید چند بار مجبورید دکمه ی بک اسپیس را بزنید؟ من می دانم، این مسئله ی بزرگی نیست. ما همه این کار را انجام می دهیم. معمولاً وقتی ایمیلی را ارسال می کنید مشکلی در لغزش ها و خطاهای تایپ و علامت گذاری وجود ندارد. اما اگر شما نام یک مشتری را اشتباه تایپ کنید و سپس آن را در یک مجله منتشر کنید، به نظر می رسد که شما مدرسه ابتدایی را نیز نگذرانیده اید و این اصلاً برای وجهه ی اجتماعی شما خوب نیست. من مقالاتی را منتشر کرده ام که در آن ها جمله فعل یا فاعل نداشت. این چیزی نیست که شما را در نظر مشتری انسانی فوق العاده نشان دهد؟

بنابراین، به نظر می رسد، بیش از ۹۰ درصد از زمان هایی که اکثر مردم عجله می کنند، به این دلیل است که آنها در تلاش برای ایجاد زمان ناشی از یک خطای عملکرد ساده مانند فراموش کردن تلفن و یا فراموش کردن گذرنامه می باشند. این اشتباهات عملکردی “ایستا” می توانند منجر به خطاهای عملکردی “دینامیک” شوند درجاییکه شما در حرکت هستید و پتانسیل یا توان بالقوه برای آسیب، آسیب شدید و یا مرگ و میر وجود داشته باشد. به یاد داشته باشید که جو در تلاش برای گرفتن آرنج ۹۰ درجه بود؟ او معمولا ًدر شهر ۸۵ مایل در ساعت رانندگی نمی کند. او این کار را انجام داد، تا خطای عملکردش منجر به توقف یا کند شدن تولید نشود. وقتی مردم عجله دارند، اشتباهات بیشتری مرتکب می شوند. زمانیکه افراد واقعاً عجله دارند، اشتباهات زیادی انجام می دهند. آیا شما تا به حال برای یک سفر با عجله بار سفر را بسته اید؟ آیا در این مواقع حواستان به میزان خطای خوتان هست؟ احتمالاً در آن زمان اینچنین نیست. اما هر خطایی که باعث شود شما خیلی بیشتر عقب بمانید، تنها باعث می شود شما بیشتر عجله داشته باشید. در نهایت، هر خطای جدید باعث افزایش ناامیدی می شود، که تنها میزان خطا را به بالاترین حد می رساند و در نهایت عجله به خستگی منجر می شود، آنچه خود عامل دیگری برای افزایش میزان خطا می باشد.

https://ohsonline.com/Articles/2019/01/01/Production-vs-Safety.aspx?admgarea=news&Page=4

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *