مقالات HSE

راهکارهایی برای محافظت کارکنان از سرطان های شغلی

توصیه هایی برای پیشگیری های فردی از بروز سرطان های شغلی

شناسایی افراد در معرض خطر مواجهه با عوامل سرطان زا در محیط های کاری آسان است و به دلیل تمرکز عوامل خطرساز در گروه های خاصی از کارگران، پیشگیری موثرتر است. اگر شما کارفرما و یا مدیر کارگاه یا کارخانه ای هستید به این نکات توجه کنید:

توصیه هایی برای پیشگیری های فردی از بروز سرطان های شغلی

  • محیط کار را به دستگاه های تهویه مناسب مجهز کنید. فعالیتهای مکانیکی مانند خرد کردن، اره کردن، شکستن، ترکاندن، مته کردن و ساییدن تولید گرد و غبار می کنند. نصب دستگاه های تهویه و مکش قوی در سطح کارگاه ها برای خروج گرد و غبار، ذرات فلزات، بخارهای سمی و نیز گازهای شیمیایی از درون محیط کار، بسیار سودمند هستند و یکی از راه های اساسی در پیشگیری از ابتلای کارکنان به سرطان ها، به ویژه سرطان ریه است.
  • تاسیسات و دستگاه های تهویه مطبوع در محیط کار را به طور منظم مورد بررسی قرار دهید تا از مناسب بودن وضعیت آن ها مطمئن شوید.
  • برنظافت منظم و پیوسته محیط کار طبق روش های ایمنی و بهداشتی نظارت کنید.
  • بر روی دستگاه هایی که از روغن های معدنی و شیمیایی استفاده می کنند، حفاظ در نظر بگیرید. این کار، موجب جلوگیری از پاشیده شدن این مواد به اطراف، به ویژه بر روی بدن کارکنان شده و می تواند از آسیب های پوستی جلوگیری کند.
  • استفاده از موادی که مشکوک به سرطان زایی هستند را کاهش می دهد و موادی که زیان آور نیستند، جانشین آن ها سازید.
  • با کارشناسان بهداشت صنعتی و ایمنی همکاری کنید. نظارت و بزرسی دقیق از سوی کارشناسان برای جلوگیری از بروز سرطان ها بسیار مهم است. تهیه گزارش از موارد مبتلایان به سرطان در کارکنان مراکز صنعتی، برای انجام اقدام های اساسی پیشگیری و درمان هر چه سریع تر آنان ضروری است.
  • برگزاری دوره های آموزشی، به ویژه آشنایی با اصول بهداشت و راه های پیشگیری از بروز سرطان های شغلی، برای کارکنان شاغل در مراکز صنعتی لازم است. تمام کارکنانی که در معرض خطر مواجهه با عوامل سرطان زای شغلی قرار دارند، باید از این خطر آگاه باشند و به آن ها در مورد روش های مناسب حفاظت و ایمنی شغلی آموزش داده شود.

 

لینک کانال تلگرام ما

https://t.me/imensanaatiran_asaa

جهت دریافت مطالب آموزشی مربوط به ایزوها، استانداردها و ایمنی میهمان کانال تلگرامی ما باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *