مقالات HSE, مقالات ایمنی حفاظت از بدن

حفاظت چشم و صورت، حفاظت پا، حفاظت دست

حفاظت چشم و صورت، حفاظت پا، حفاظت دست

عینک های ایمنی و حفاظ های صورت face shields که در محیط کاری صدمه می بینند، می توانند دلیلی برای ورود اشیاء به چشم در فعالیت های جوشکاری، برش، خرد کردن، آسیاب کردن و یا کار بر روی مواد شیمیایی خطرناک و یا مواجهه با ذرات گرد و غبار موجود در هوا باشد. این وسایل را هنگام مواجهه با هر گونه خطر الکتریکی شامل کار بر روی سیستم های انرژی الکتریکی می توان استفاده کرد. حفاظ چشم و صورت براساس خطرات پیش بینی شده انتخاب می شوند.

حفاظ پا foot protection

مهمترین خطری که ممکن است برای پاها ایجاد شود، سقوط اجسام است. به علاوه افرادی که در معرض پاشش مواد زیان آور شیمیایی می باشند نیز احتیاج به کفش ایمنی، گتر و محافظ پا دارند. انواع کفشهای حفاظتی از قبیل کفش های پنجه فولادی، چکمه های لاستیکی با توجه به نوع کار در بسیاری از مشاغل مورد استفاده قرار می گیرد. در صنعت برق، از کفش های عایق الکتریکی non-conductive shoes که در مورد افرادی که با تجهیزات الکتریکی ولتاژ بالا کار می کنند، منظور جلوگیری از تماس با خطوط برقدارو ایجاد شوک الکتریکی لازماست از کفش عایق مزبور استفاده نماییم. در مورد شغلهایی مانند کارگران ساختمانی باید کف کفش یا چکمه ها دارای خاصیت مقاومت در برابر لغزش یا مقاوم در برابر سوراخ شدگی باشد.

حفاظت چشم و صورت، حفاظت پا، حفاظت دست

حفاظ های دست hand protection

دستکش ها باید به راحتی با دست تناسب داشته باشد. دستکش ها باید به طرز صحیح پوشیده شوند. مثلاً دستکش های کار کائوچویی برای ساختمان سازی، دستکش های جوشکاری برای جوشکاری، و همچنین دستکش های و روکش های عایق در مواجهه با خطرات الکتریکی.

 

لینک کانال تلگرام ما

https://t.me/imensanaatiran_asaa

جهت دریافت مطالب آموزشی مربوط به ایزوها، استانداردها و ایمنی میهمان کانال تلگرامی ما باشید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *