مقالات HSE, مقالات ایمنی حفاظت از بدن

حفاظت سر، گوش و حفاظت در برابر سقوط در محیط کار

حفاظت سر، گوش و حفاظت در برابر سقوط در محیط کار

حفاظ سر head protection

یکی از خطرات مهمی که به سر آسیب می ریاند سقوط و یا پرتاب اشتیاء می باشد. البته پرتاب شی می تواند به ناحیه گردن و کتف اصابت نموده و منجر به صدماتی در آن نواحی شود. hard hats را بپوشید هنگامی که تصادم سر با اشیاء ثابت و یا تماس اتفاقی سر با خطرات الکتریکی وجود دارد و همچنین موقعی که پتانسیل سقوط اشیاء از بالا وجود دارد. hard hats ها را به طور مرتب از نظر دندانه هاف ترک خوردگی و آسیب بازرسی نمایید. موقع ضربه سنگین و شوک الکتریکی آن ها را جایگزین کنید و آن ها را در بهترین شرایط نگهداری نمایید.

انواع کلاه ایمنی

انواع مختلفی از کلاه ایمنی وجود دارد که از لحاظ جنس، مواد ترکیبی، کیفیت و شکل ظاهری با هم متفاوتند بعضی از آن ها همراه با وسایل اضافی می توانند از چشم و گوش نیز محافظت نمایند. براساس طبقه بندی ANSIZ89.1 کلاه ایمنی به دو دسته تقیم می شود:

  1. کلاه ایمنی نوع I یا hard hat که تمام اطراف این نوع کلاه لبه دار می باشد.
  2. کلاه ایمنی نوع II یا hard cap که فقط در قسمت جلو یک سایبان برای چشم دارد.

برخی از کلاه های ایمنی عایق جریان برق می باشند و مصرف کننده می تواند در کنار خطوط جریان برق و دستگاه های الکتریکی از آن ها استفاده کند. درحالی که بعضی از آن ها هادی جریان الکتریسیته می باشند. تمام کلاه ایمنی های مربوط به اکتریسیته که بعد از سال ۱۹۹۷ تولید شده اند براساس نوع دسته بندی به عنوان class E نامگذاری شده اند، کلاه های قبل از سال ۱۹۹۷ با نام Class B دسته بندی شده اند.

حفاظت سر، گوش و حفاظت در برابر سقوط در محیط کار

حفاظ گوشhearing protection

استفاده از روی گوشی  ear muffsو توگوشی ها ear plugs در مناطق کاری که از راه های زنجیری و یا تجهیزات سنگین مورد استفاده قرار می گیرند. تو گوشی ها ear plugs را به صورت مرتب تمیز یا جایگزین کنید.

حفاظت در برابر سقوط

تجهیزات مختلفی جهت مقابله با سقوط وجود دارد. این تجهیزات باید بتوانند هنگام سقوط از حرکت بدن و پرت شدن جلوگیری کند و وزن معینی که در استانداردها گفته شده است را تحمل کند. یکی از این وسایل کمربند ایمنی است که براساس استاندارد ANSI باید حداقل ۱۰ برابر وزن استفاده کننده را تحمل کند و نیروی مقاومت یراق های ایمنی آن حدود ۳۵ برابر وزن کاربر استفاده کننده باشد.

 

با ادامه مبحث ایزوها و استانداردها میهمان شبکه های اجتماعی ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.