مقالات HSE

تاریخچه ایمنی و بهداشت

تاریخچه ایمنی و بهداشت

تاریخچه ایمنی و بهداشت در جهان

تاریخچه ایمنی و بهداشت و آگاهی های مربوط به آن به زمان های بسیار دور و عمدتاً به زمان فراعنه مصر مربوط می شود. در دوران حمورابی، در زمان سیرکا پادشاه بابل در ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح کوشش هایی جهت پرداخت غرامت به کارگران مشاهده شده است. مشابه این کوشش ها را می توان در دوران امپراطوری روم نیز مشاهده نمود. در آمریکا از اوایل دهه ۱۹۰۰ میلادی صنعتی مورد توجه قرار گرفته. در سال ۱۹۰۷ بیش از ۳۲۰۰ نفر در اثر حوادث مربوط به معادن جان خود را از دست دادند. بیشتر این حوادث به بی دقتی و بی احتیاطی کارکنان مربوط می گردد. امروزه وضعیت بهداشت و ایمنی کارگران به نحو بی سابقه ای بهبود سافته است. بر طبق نظر سازمان ملی ایمنی National Safety Council  NSC نرخ مرگ و میر ناشی از حوادث محیط کار تقریباً ۴ در هر ۱۰۰ هزار نفر و یا کمتر از یک سوم آن در پنجاه سال ماقبل بوده است. بهبود در عملیات ایمنی نتیجه ای از فعالیت های زیر است:

  • فشار برای تدوین مقررات در جهت ترفیع و اعتلای ایمنی و بهداشت.
  • هزینه های مرتبط با حادثه و آسیب ها.
  • به رسمیت شناختن ایمنی و بهداشت مرتبط با تولید و کیفیت آن.

بهبود در ایمنی و بهداشت در آینده در نتیجه افزایش آگاهی ها و توجه موثر محیط کار و رقابت های فزاینده برای دستیابی به ایمنی و بهداشت صورت خواهد گرفت. NSC نقش مهمی در جمع آوری داده ها روی حوادث و آسیب ها و دسترسی به اطلاعات دارد. NSC پس از آن که اتحادیه کارگران آهن و فولاد روی ایمنی در یک کنفرانس ملی تاکید نمود شکل گرفت. متعاقب آن سازمان ملی ایمنی صنعتی National Council of Industrial Safety یا NCIS ایجاد گردید. در سال ۱۹۱۵ نام این سازمان به سازمان ملی ایمنی National Safety Council تغییر یافت. امروز NSC یکی از بزرگترین سازمان هایی است که به موضوع ایمنی در کشور آمریکا می پردازد. اهداف اصلی این سازمان پیشگیری و جلوگیری از، از بین رفتن در نتیجه حادثه یا در معرض قرار گرفتن شرایط نامطمئن زیست محیطی است. براساس قانون NSC یک سازمان غیر دولتی، غیر انتقعی و ارائه دهنده خدمات عمومی است.

 

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.