مقالات HSE, مقالات ایمنی حفاظت از بدن

انجمن ایمنی و بهداشت حرفه ای آمریکا OSHA و حفاظت فردی در صنعت برق

انجمن ایمنی و بهداشت حرفه ای آمریکا OSHA و حفاظت فردی در صنعت برق

انجمن ایمنی و بهداشت حرفه ای آمریکا تاکید دارد که افراد با وسایل حفاظت فردی تجهیز شوند. این تجهیزات باید براساس استاندارد OSHA و برای قست هایی از بدن که نیاز به حفاظت دارند و کار انجام می دهند مناسب باشد. انواع مختلف وسایل حفاظت فردی مانند دستکش لاستیکی، کفش، چکمه های عایق، حفاظ یا شیلد صورت و عینک های ایمنی و کلاه کاسکت می باشند. با این وجود، تجهیزات حفاظت فردی درفهرست اولویت بندی کنترل خطرات محیط کار به عنوان آخرین راه حل محسوب می شوند. از طرف دیگر با توجه به اینکه این وسایل در لیست کنترل خطر اکثر فعالیت ها، وجود دارند استفاده از آنان بسیار رایج بوده و به عنوان یک مانع پایدار بین خطر و استفاده کننده، عمل می نماید. عوامل مختلفی وجود دارند که از سودمندی این وسایل جلوگیری می نماید. برخی از این عوامل عبارتند از نامناسب بودن وسایل حفاظت فردی با نوع خطر، نبودن تناسب بین این وسایل با مصرف کننده، عدم استفاده کارگر در شرایط مورد نیاز، اجتناب از تعمیر، سرویس، نگهداری و نظافت مستمر وسایل مزبور. وسایل حفاظت فردی به شما کمک می کند که ایمن بمانید. خاطر نشان می وشد که این وسایل در صنعت برق با نام وسایل ایمنی انفرادی و گروهی شناخته می شود. سازمان های دولتی گوناگونی در سراسر جهان در خصوص وسایل حفاظت فردی کنترل و نظارت دارند به عنوان مثال انجمن ایمنی و بهداشت حرفه ای آمریکا OSHA و اداره ایمنی و بهداشت معدن آمریکا MSHA  قوانینی در این ارتباط ارائه کرده اند.

انجمن ایمنی و بهداشت حرفه ای آمریکا OSHA و حفاظت فردی در صنعت برق

در ادامه به برخی ضروریات مربوط به وسایل حفاظت فردی خواهیم پرداخت. تجهیزات نباید ایجاد کننده خطر احتمالی برای مصرف کننده باشد، ترکیب موادی که در تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرد می بایست تحمل کننده شرایط به کار رفته باشد و پایداری خود را نسبت به عواملی که با آن مواجه می باشند، حفظ نماید، حتی الامکان تمیز و بهداشتی بوده و استفاده از آن راحت باشد، شکل ظاهری آن به گونه ای باشد که مورد پذیرش مصرف کننده قرار بگیرد.

برای کارگران، آگاهی از مشکلات استفاده کننده وسایل مزبور در افزایش انتخاب و پذیرش آن ها از وسایل بسیار اهمیت دارند. کاربران لازم است خطراتی را که نیاز به استفاده از وسایل حفاظت فردی دارند را شناخته و از خطراتی که بر اثر عدم استفاده از این تجهیزات ایجاد می شود، آگاهی داشته باشند. درک قوانین استفاده اجباری از تجهیزات حفاظت فردی ضروریست. کاربر ملزم به یادگیری نحوه صحیح استفاده از وسایل حفاظت فردی است و ضمناً اقدامات سرویس و نگهداری آنها را نیز باید به موقع انجام داده و آزمایشات موردنیاز جهت تناسب و استفاده راحت از آن ها را انجام دهد.

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید.

https://imensanaatiran.com/?p=5796&preview_id=5796&preview_nonce=1a5a935c06&post_format=standard&_thumbnail_id=5799&preview=true

 

عزالدین موزون- علی سعادت فر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *