مقالات HSE, مقالات ایمنی حفاظت از بدن

آیین نامه وسایل حفاظت فردی، فصل‌ ششم‌ – حفاظ‌ گوش ها

آیین نامه وسایل حفاظت فردی، فصل‌ ششم‌ - حفاظ‌ گوش ها

یکی از راه های پیشگیری حوادث کارگری و بیماری های شغلی استفاده کارگران از وسائل حفاظت فردی مثل لباس کار، پیش بند، کلاه ایمنی، عینک حفاظتی، ماسک جوشکاری، ماسک ضد گرد و غبار و غیره می باشدکه می بایست با توجه به شغل کارگر و نیاز او به یک یا چند نوع وسیله حفاظتی انفرادی از طرف کارفرما تهیه و در اختیارشان قرار داده شود. بدیهی است کارگران نیز باید از وسائل حفاظت انفرادی که از طرف کارفرما تهیه می شود به هنگام انجام کار جهت جلوگیری از خطرات احتمالی استفاده کنند و عدم استفاده از آنها پیامدهای غیر قابل جبرانی مثل بریدگی دست، سوختگی دست و پا و حتی ضربه مغزی و فوت کارگر را به دنبال خواهد داشت .در این مقوله مشخصات هر کدام از وسائل حفاظت فردی کارگران و انواع کارهایی که هنگام انجام کار باید با استفاده از وسائل مذکور انجام دهند به ترتیب مورد بررسی قرار می گیرد.

آیین نامه وسایل حفاظت فردی، فصل‌ ششم‌ - حفاظ‌ گوش ها

 

فصل‌ ششم‌ – حفاظ‌ گوشها

ماده‌ ۴۵: هرگاه‌ در محیط‌ کار صداها شدید و مداوم‌ باشد اشخاصی‌ که‌ در آن‌ محیط‌ کار می‌کنند بایستی‌ از وسایل‌ حفاظتی‌ پرده‌ گوش‌ استفاده‌ نمایند.

ماده‌ ۴۶: حفاظ‌ پرده‌ گوش‌ باید دارای‌ شرایط‌ ذیل‌ باشد:

الف – همه‎روزه‌ تمیز شود مگر انواعی‌ که‌ پس‌ از یک‌ مرتبه‌ استعمال‌ باید دورانداخته‌ شود.

ب‌ – قبل‌ از آنکه‌ شخص‌ دیگری‌ از آن‌ استفاده‌ نماید ضدعفونی‌ گردد.

ماده‌ ۴۷: وسیله‌ حفاظتی‌ جهت‌ گوشها در مقابل‌ جرقه‌، ذرات‌ فلزات‌ و سایر اجسام‌ خارجی‌ باید از نوع‌ توری‌ زنگ‌ نزن‌، محکم‌ و سبک‌ با دوره‌ چرمی‌ باشد که‌ از پشت‌ سر توسط‌ فنر تسمه‌ای‌ قابل‌ تنظیم‌ روی‌ گوشها مستقر گردد.

ماده‌ ۴۸: در مواقعی‌ که‌ دستگاه‌ حفاظ‌ گوش‌ مورد استفاده‌ قرار نمی‌گیرد باید در جلد مخصوصی‌ نگهداری‌ شود تا در اثر تماس‌ با روغن‌ و چربی‌ و سایر مواد خراب‌ نشود.

آیین نامه وسایل حفاظت فردی، فصل‌ ششم‌ - حفاظ‌ گوش ها

 

لینک کانال تلگرام ما

https://t.me/imensanaatiran_asaa

جهت دریافت مطالب آموزشی مربوط به ایزوها، استانداردها و ایمنی میهمان کانال تلگرامی ما باشید

۳۲-دستکش-pvc-ضد-اسید-و-ضد-حلال.jpg

https://imensanaatiran.com/?p=5067&preview_id=5067&preview_nonce=db296555fe&post_format=standard&_thumbnail_id=5071&preview=true

https://imensanaatiran.com/?p=2741

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *