پیش بند ایمنی

توضیحات

در محیط هایی که مايعات خورنده مثل اسيد و غيره وجود دارد;  بايد از پیش بند های ایمنی استفاده شود. و بدن انسان را در برابر انواع اسید ها و  و اشعه های مختلف محافظت نمایند. پیش بند نوعی محافظ بیرونی برای پوشاک است که در درجه اول جلوی بدن را پوشش می‌دهد و استفاده از آن ممکن است به دلایل بهداشتی و همچنین به منظور محافظت از لباس‌ها از فرسودگی، ساییدگی،پارگی و مانند آن‌ها باشد. افرادی که در محیط کاری خود با مواد های مختلفی کار می کنند می بایست از پیش بند ایمنی استفاده کنند.

پیش بند شیمیایی

یکی از رایج ترین نوع پیش بندهای ایمنی، پیش بندهای PVC می باشند که علاوه بر فراهم آوری راحتی کاربر، وی را در مقابل پاشش مواد شیمیایی محافظت می نمایند. این پیش بندهای محافظ های عالی برای شرایطی است که در آن مواد نفتی، روغنی و گریس موجود باشد. این پیش بندها کاربر را در مقابل عوامل زیان آور مواد یاد شده محافظت می نماید. از دیرباز پیش بندهای PVC محافظت خوبی در مقابل مواد خورنده و پاشش های اسیدی فراهم نموده اند. این پیش بندها ماندگاری بالا دارند و ساختار PVC آن موجب گردید که علیرغم انعطاف پذیری، مقاومت خوبی را در برابر سایش و سوراخ شدگی ارائه می دهند.

پیش بند پارچه ای

پیش بندهای پارچه ای بسیار سبک و راحت هستند و باعث می شود شخص هنگام کار در محیط هایی که مواد شیمیایی وجود دارد دچار آلودگی نشده و سایر لباس هایش کثیف نشوند. این پیش بندها برای جلوگیری از تماس عوامل خارجی با بدن مناسب می باشد.

آیین نامه پیش بند

در صورت كار با قطعات دوار و متحرك ماشين ها و همچنين در جوار آنها نبايد از پيش بند استفاده شود .چنانچه در مقابل و يا در جوار قطعات دوار و متحرك ماشين ها استفاده از پيش بند ضروري باشد; بايد پيش بند مزبور از دو تيكه تهيه شود به طوري كه قسمت پايين تنه از قسمت بالا تنه مجزا بوده و به قسمتي بسته شود; تا در مواردي كه بطور اتفاقي قسمتي از آن را ماشين در حال كار بگيرد; فوراً و به سهولت باز شود و بدين ترتيب خطري متوجه فرد مربوطه ننمايد .پيش بندهاي مخصوص كاركناني كه در مقابل شعله و يا آتش هاي بدون حفاظ و يا در مقابل فلزات مذاب كار مي كنند; بايد تمام سينه را پوشانيده و از جنسي تهيه شود; كه در برابر آتش كاملاً مقاومت داشته باشد .پيش بند مخصوص كاركناني كه با مايعات خورنده مثل اسيدها و مواد قليايي سوزاننده كار مي كنند; بايد از كائوچوي طبيعي يا صنعتي و يا از مواد ديگري تهيه گردد; كه در مقابل مايعات خورنده مقاومت داشته و تمام سينه را نيز بپوشاند. پيش بندهاي سربي براي حفاظت در مقابل اشعه ايكس بايد جناق و تمام قفسه سينه را پوشانده; و ۳۰ تا ۴۰ سانتيمتر پائين تر از كمر را نيز محفوظ نگهدارد . قدرت حفاظت پيش بندهاي سربي بايد لااقل معادل ضخامت يك ميليمتر سرب خالص باشد.

 

امتیاز نهایی: 0
بر اساس 0 دیدگاه
  • 0 نفر
  • 0 نفر
  • 0 نفر
  • 0 نفر
  • 0 نفر

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “پیش بند ایمنی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات فروشنده

  • فروشنده: ansari
  • آدرس:
  • هنوز امتیازی دریافت نکرده است.