اگر یک راه برای پیش بینی زمانی که کارمند برای انجام وظیفه بیش از حد خسته می شود، وجود داشته باشد آن راه کدام است؟

هرچند برخی از افراد اغراق گر ممکن است بگویند که هر روز ۱۱۰ درصد کار خود را تمام می کنند، با این حال همه ما می دانیم که این امکان وجود ندارد. هیچ کس قادر به انجام کار در حداکثر کارایی در تمام ساعات روز نیست، و در عین حال اغلب انتظارات مدیر ارشد این است که هر کارمند و به ویژه آنهایی که عملکرد آنها را از لحاظ اهداف بهره وری سنجیده می شود، شروع روز خود را با برنامه آغاز کنند و ادامه دهند تا زمانیکه شیفت به پایان می رسد. اما ذهنیت مداوم رفتن و رفتن، در واقع به کاهش بهره وری شرکت ها انجامیده است، نه افزایش بهره برداری آنان.

در حین توقف موقت دولت فدرال (که در حال حاضر در حال تعلیق است، اما بسته به سلیقه سیاستمداران ما دوباره بازگردانده می شود)، برخی از کارکنان فدرال ضروری که با وجود عدم پرداخت کار خود را ادامه دادند، مجبور بودند کارهای نیمه وقت را فقط برای دریافت پول در تا زمانی که حقوق عقب افتاده را دریافت کنند، انجام دهند. این شامل نمایندگان TSA و نمایندگی ها در فرودگاه هائی است که شغل آنان اطمینان از ایمنی حمل و نقل هوایی ما است – قطعا این نوع وضعیت اضطراری شرایطی نیست که در آن شما بخواهید با درآمد بالا و بدون پرداخت هزینه کار کنید.

جسیکا مارتینز، مدیر اجرایی شورای ملی ایمنی و بهداشت حرفه ای COSH اظهار داشت: “خستگی از اضافه کاری، با فرصت های محدود برای استراحت و بهبود، می تواند منجر به جراحات، بیماری ها و حتی تلفات خطرناک در محل کار شود.”

آیا می خواهید اخبار و تجزیه و تحلیل بیشتر از EHS را دریافت کنید؟

در حالی که توقف موقت دولت اوضاع را تشدید کرده است، در واقع مشکل خستگی محل کار چیزی جدید نیست. براساس یک مطالعه شورای ایمنی ملی، هزینه خستگی شرکت های ایالات متحده بیش از ۱۳۰ میلیارد دلار در سال در عدم بهره وری ناشی از سلامت نیروی کار است. مطالعه NSC همچنین نشان می دهد که به طور متوسط در هر سال یک ​​شرکت با ۱۰۰۰ کارمند هر ساله به علت روز های کاری از دست رفته، بهره وری پایین تر و افزایش مراقبت های بهداشتی به دلیل خستگی کارکنان، بیش از یک میلیون دلار از دست می دهد. دبورا هرمزمن، رئیس و مدیرعامل NSC می گوید، مشکل اساسی این است که “کارکنان بیشمار بیهوده در حال تلاش هستند.”خوشبختانه، اکنون ابزار و فن آوری داریم که می تواند به کاهش آسیب های ناشی از خستگی در محل کار کمک کند. یک مطالعه اخیر که توسط دانشگاه بوفالو و دانشگاه میامی (با مشارکت دانشگاه آبرن و دانشگاه دیتون) انجام شده و توسط انجمن صنفی ایمنی آمریکایی ASSP حمایت می شود، که به مزایای استفاده از دستگاه های پوشیدنی در محل کار اشاره می کند تا از این طریق بتوان بر سطح خستگی کارمندان نظارت کند. این مطالعه به بررسی اینکه چگونه چنین دستگاه هایی می توانند سطح خطر ارگونومیک را در حین فعالیت های مختلف (به ویژه هنگام انجام مأموریت های مونتاژ و یا بارگیری مواد) ارزیابی کنند، و استفاده از صفحه نمایش نوعی از داشبورد که می تواند تاثیرات محیط کاری را در معرض عوامل خطر فیزیکی را در آن مشاهده نمود.لورا کاووتو از دانشگاه بوفالو، پژوهشگر اصلی مطالعه توضیح می دهد: “با تنظیم پارامترها، تغییرات رفتاری در نحوه رفتار مردم در طول زمان را مشخص کردیم.” “به عنوان مثال، دیدیم که کارگران همان کار را در ساعت اول انجام دادند نسبت به ساعت سوم که خستگی یک عامل بود. تکنولوژی پوششی می تواند پیشگویی ها را برای مشکلات بزرگتر تشخیص دهد و به ایجاد مداخلات ایمنی کمک کند که ممکن است باعث بروز اختلالات در برنامه ریزی های انجام شده، تنظیم وضعیت جسمی، یا مکمل های ویتامین شود که به بدن کمک می کند. اطلاعات قدرت است، بنابراین دانستن اینکه کجا و چگونه خستگی بر سلامت کارکنان تاثیر می گذارد، بسیار مهم است. “بیش از نیمی از شرکت کنندگان در این مطالعه می گویند که در استفاده از پوشیدنی ها برای ردیابی خطرات ایمنی در کار مشارکت می کنند. تحقیقات اخير EHS خود در زمینه تکنولوژی ایمنی، که در پاییز گذشته انجام شده است، نشان می دهد علاقه ی مشابهی به اتخاذ پوشه ها، سنسورها و تجزیه و تحلیل پیش بینی (از جمله فن آوری های دیگر) برای بهبود ایمنی در محل کار وجود دارد. در واقع، ۹۱ درصد از این مشارکت کنندگان می گویند از تجزیه و تحلیل داده ها برای بهبود عملکرد ایمنی خود را با پیش بینی احتمال حوادث کارگران و یا تجزیه و تحلیل تجهیزات استفاده می شود. باید توجه داشت که تقریبا نیمی از آن پاسخ دهندگان (۴۶٪) در مراحل اولیه استفاده از داده ها برای نظارت و پیش بینی ایمنی در محل کار اعلام آمادگی نموده اند، با این حال این یک شروع دلگرم کننده است.

 

دیو بلانچارد  ۲۷ ژانویه ۲۰۱۹

منبع

https://www.ehstoday.com/safety-technology/are-you-sick-and-tired-working-too-hard

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!