بسیاری از مشاغل برای جلوگیری از آسیب دیدگی کارگران به لباس و اقدامات احتیاطی خاصی نیاز دارند. کلاه های سخت، دستکش ها و جلیقه هایی با دید بالا فوراً به ذهن شما خطور می کند، همانطور که کفش های ایمنی پنجه استیل سخت استفاده می کنید. یک رویه کفش تقویت شده می تواند در بسیاری از محیط های کاری سخت که تجهیزات سنگین در آن دخیل است یا خطر سقوط اشیاء وجود دارد، ضروری باشد. با این وجود، آنچه ممکن است بعضی از کارگران متوجه آن نباشند این است که انواع مختلفی از پنجه های کفش ایمنی وجود دارد. در این معرفی مختصر برای پنجه کفش ایمنی، سه گزینه کلیدی وجود دارد: فولاد، آلیاژ و کامپوزیت.

کفش ایمنی پنجه ایمنی

گزینه کلاسیک، کفش ایمنی پنجه فولادی است. این موردی است که بیشتر کارگران بلافاصله به آن فکر می کنند زیرا گزینه ارزان قیمت و قابل دسترسی است که برای ارائه حفاظت بهینه طراحی شده است. همچنین این تصور وجود دارد که چکمه های پنجه محکم همگی از جنس استیل هستند، در صورتی که ممکن است چنین نباشد. فایده اصلی این کفش ها این است که آنها در محیط های کاری که خطرات قابل توجهی دارند، محافظت عالی را فراهم می کنند. فولاد موجود درپوش انگشت پا به از بین بردن خطر آسیب دیدگی در اثر ریزش اشیاء، مواد و ماشین آلات سنگین کمک می کند. این بدان معناست که این کفش های ایمنی برای کارگرانی که در ساخت و ساز فعال هستند یا کسانی که تجهیزات خطرناک دارند گزینه ی مناسبی است. مشکل اینجاست که آنها سنگین ترین از سه گزینه در اینجا هستند و بنابراین ممکن است در رفت و آمدهای طولانی، در هوای گرم راحت حالت نباشند. کارگر باید در اینجا جوانب مثبت و منفی را ارزیابی کند.

کفش های ایمنی دارای پنجه آلیاژی

یک جایگزین جالب برای فولاد آلیاژ است. این نوع متریال است که خریداران با خوشحالی تصمیم آن را انتخاب کنند زمانی که متوجه می شوند که فولاد واقعاً چقدر سنگین است، مادامی که متقاضی خرید چیزی کمی راحت تر پرداخت هزینه ای کمی بالاتر باشند. قیمت این کفش ها گران است، اما بسیاری از خریداران این موضوع را به خاطر مزایای دیگر آن می پذیرند. این ماده آلیاژی با ایجاد لایه محافظ محکم درپشت انگشت پا همانند فولاد کار می کند، اما خواص مختلفی دارد. این ماده آلیاژ معمولاً بین ۳۰-۵۰٪ سبک تر است و همچنین نازک تر است. این بدان معنی است که اغلب فضای بیشتری برای حرکت در جعبه انگشت پا وجود دارد و این چکمه ها به طور کلی سبک تر هستند. این می تواند تفاوت بزرگی را در کاربرانی که در شرایط سخت کار می کنند، ایجاد کند. نکته عالی دیگر در مورد این چکمه های آلیاژی این است که آنها به اندازه استیل های فولادی محکم باشند، بنابراین باید در همان محیط های کاری مناسب باشند.

کفش ایمنی کامپوزیت انگشت پا

گزینه نهایی در این لیست چیزی متفاوت است. چکمه های پنجه کامپوزیت پا گزینه ای غیر فلزی برای کارگرانی است که به یک کفش راحت تر و با آزادی بیشتر نیاز دارند. آنها عموماٌ از کولار، شیشه فیبر یا فیبر کربن ساخته می شوند. نتیجه این است که شما محصولی فی مابین یک بوت پنجه فولادی و یک بوت بدون هیچ گونه محافظتی، دارید. راحتی این کفش ها بیشتر و وزن آن ها کمتر است که باعث می شود کار در آنها راحت تر باشد اما همان میزان محافظت را ارائه نمی دهند. با این حال، کفش های پنجه کامپوزیتی نیز به اندازه کافی قوی هستند که می توانند بسیاری از استانداردهای ایمنی را تامین کنند، اما در مناطق کار سخت که خطر ابتلا به اشیاء سنگین روی انگشتان پا وجود دارد، خوب نیستند. همه اینها به مشخصات کار و ماشین آلات مورد استفاده بستگی دارد. مدل های کامپوزیت همچنین برای برق بسیار عالی هستند زیرا رسانای برق نیستند. چکمه های فولادی با رده بندی خطرات الکتریکی وجود دارد، اما با کامپوزیت اطمینان بیشتری وجود دارد. با این کفش یک مزیت دیگر نیز وجود دارد. آنها نسبت به مدل های فولادی یا آلیاژی مقاومت بیشتری در برابر گرما دارند. درپوش های فلزی به طور قابل توجهی گرم یا سرد می شوند، که می تواند سطح راحتی را حتی بیشتر تحت تأثیر قرار دهد، اما با کامپوزیت این اتفاق نمی افتد. این برای هر کسی که در یک محیط کار گرم یا سرد نیاز به یک بوت ایمنی قوی داشته باشد بسیار عالی است که خطرات آسیب فوری یا ماشین های سنگین برای مقابله با آن وجود ندارد. این همچنین بدان معنی است که این چکمه ها برای کارهای سردخانه عالی هستند و برخی ممکن است هنگام کار در خارج از مواد کامپوزیتی را ترجیح دهند.

برای مشاهده ی دسته بندی کفش ها و کاربردهای دقیق آن ها به ویترین حفاظت فردی، بخش مربوط به کفش ایمنی مراجعه نمایید و یا با کارشناسان ما در واحد فروش تماس حاصل فرمایید.

منبع

https://comfortingfootwear.com/how-to-choose-safety-shoes-with-the-right-type-of-protective-toe-caap/

معرفی برخی از بهترین و شناخته شده ترین مارک های کفش ایمنی در جهان

کفشی مناسب برای هر موقعیت کاری: کفش ایمنی مورد نیاز شما

HSE اهمیت کفش ایمنی را توضیح دهید

هشت روشی که کفش های ایمنی از پاهای شما محافظت می کنند

کفش های ایمنی استاندارد

اهمیت استفاده از کفش های ایمنی در محیط کار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

EnglishIran
error: Content is protected !!