پس از فوران آتشفشانی، بازگشت به خانه می تواند به لحاظ جسمی و روانی چالش برانگیز باشد. FEMA توصیه های ایمنی زیر را ارائه می کند:

 • رادیو باتری باتری را با خود نگه دارید تا بتوانید به روز رسانی های اضطراری و گزارش های خبری را گوش دهید.
 • از یک چراغ قوه باتری استفاده کنید تا یک خانه آسیب دیده بازرسی شود. چراغ قوه خود را در بیرون قرار داده، زیرا باتری ممکن است یک جرقه ایجاد کند که هر گونه گاز نشتی را در صورت وجود جاری کند.
 • مراقب حیات وحش و دیگر حیوانات، به خصوص مارهای سمی باشید. از یک تکه چوب برای جابه جایی آوار استفاده کنید.
 • خطوط اضطراری را فقط برای گزارش موارد اضطراری تهدید کننده زندگی نگه دارید.
 • در خیابان ها نمانید. اگر باید بیرون بروید، چشم خود را باز کنید و هوشیار باشید برای هر جسم افتاده، سیم های برق و دیوارها، پل ها یا جاده های ناپایدار.

قبل از ورود به منزل خود، باید در اطراف قدم بزنید و خطوط برق، نشت گاز و آسیب ساختاری را بررسی کنید. اگر در مورد ایمنی شک دارید، بهتر است قبل از ورود به خانه، با یک فرد حرفه ای برای بازرسی محل اقامت خود تماس بگیرید. در صورتی که سیلاب ها در اطراف ساختمان باقی بمانند، یا اگر خانه از طریق آتش سوزی آسیب دیده باشد، به محل اقامت وارد نشوید و یا مقامات آن را بی خطر اعلام نکرده باشند، وارد خانه نشوید.

حتی اگر همه چیز به درست نظر برسد، با دقت وارد شوید و برای هر گونه آسیب قابل مشاهده، خانه را بررسی کنید. مراقب قدم های خود باشید، زیرا که کف سست و یا طبقه لغزنده ممکن است وجود داشته باشد. موارد زیر برای بررسی در خانه شما مهم است:

 • گاز طبیعی: بلافاصله پس از حس بوی گاز یا شنیدن صدای شلوغ یا فشرده، یک پنجره را باز کنید. اگر توانایی دارید دریچه اصلی گاز را از بیرون خاموش کنید. با شرکت گاز از یک محل همسایه تماس بگیرید. اگر شیر اصلی ورودی گاز را بسته اید، توجه داشته باشید که برای باز کردن دوباره آن به یک فرد حرفه ای نساز دارید. در حین استفاده از دستگاه های روشنایی یا آتش، به هیچ وجه سیگار نکشید و از آن استفاده نکنید تا هیچ حادثه ای از گاز یا مواد قابل اشتعال وجود نداشته باشد.
 • جرقه و/ ا سیم های خراب یا خراب شده: سیستم الکتریکی را بررسی کنید مگر اینکه بدنتان مرطوب باشد، در آب ایستاده باشید یا از ایمنی مطمئن نباشید. اگر برای شما امن است، برق را در جعبه فیوز اصلی یا قطع کننده مدار خاموش کنید. برای ایمنی بیشتر، می توانید یک برقکار بخواهید سیم کشی را بررسی کند.
 • سقف، شالوده و ترک های دودکش: اگر به نظر می رسد ساختمان ممکن است سقوط کند، بلافاصله ساختمان را ترک کنید.
 • لوازم خانگی: قبل از اینکه لوازم برقی را دوباره روشن کنید، دستگاه ها توسط یک برقکار و همچنین کل سیستم الکتریکی بررسی شوند. اگر لوازم مرطوب باشد، برق را خاموش کنید و قبل از تماس با یک حرفه ای، اجازه دهید وسایل خشک شوند.
 • سیستم های آب و فاضلاب: اگر لوله ها آسیب دیده اند یا به نظر آسیب دیده می رسند، والو اصلی آب را ببندید. قبل از استفاده از آب، با مقامات محلی خود را بررسی کنید زیرا که ممکن است آلوده باشد. توصیه می شود قبل از مصرف آن، آب خود را آزمایش کنید.
 • مواد غذایی: از تمام مواد غذایی و هر گونه مواد دیگر که ممکن است آلوده شده یا در تماس با سیل آب تماس داشته باشند، خلاص شوید.
 • زیرزمین شما: اگر زیرزمین شما سیل شده است، برای جلوگیری از آسیب دیدن، آن را به تدریج پمپ کنید (حدود یک سوم آب در روز)
 • با نماینده بیمه تماس بگیرید: از آسیب های وارده عکس بگیرید. سوابق خوبی در مورد تعمیر و تمیز کردن هزینه ها نگه دارید.

 

۳۰ مه ۲۰۱۸

منبع

https://firstaidkitsurvival.com/blogs/news/safety-tips-for-people-who-live-near-a-volcano

اطلاعات کلیدی در مورد محفاظت از خود در طول فوران آتشفشانی زمانی که درون یا بیرون خانه هستید

چنانچه در هنگام فوران آتشفشان مجبور به ماندن در پناهگاه شدید

نکات ایمنی برای افرادی که در نزدیکی آتشفشان زندگی می کنند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

EnglishIran