ایمنی همیشه در تمام فعالیتهای صنعتی خصوصاً ساخت و ساز موضوع مهمی بوده است. بعلاوه، این یک کار دفتری برای کارخانه نیست و به اقدامات احتیاطی احتیاج دارد. هرچه نیروی کار/ کارگران آماده تر باشند، احتمال وقوع تصادفات و جراحات در محل ساخت و ساز کمتر خواهد بود. سر تنها اندام بدن انسان است که کاملاً در استخوان محصور شده است. این با خلقت طبیعت، اهمیت محافظت از یک بخش عملکردی بسیار حیاتی بدن، یعنی مغز را بیان می کند. کلاه های سخت یا کلاه ایمنی به عنوان اولین خط دفاعی در برابر آسیب دیدگی سر عمل می کند، اما این تجهیزات فقط در صورت درست پوشیده شدن، به صورت موثر از سر محافظت می کنند. بنابراین، به جرات می توان گفت کلاه ایمنی جان ها را نجات می دهد و خطر آسیب دیدگی مغز را کاهش می دهد.

در صورت انتخاب محافظ مناسب برای سر می توان از وارد شدن صدمات بیشتر به سر، جلوگیری کرد. از آنجا که هرکسی که از یک سایت ساخت و ساز بازدید کرده است می تواند پس از ورود به یک محل کار، تأیید کند که برخی از کارگران کاملاً از علائمی که از آن ها می خواهد کلاه ایمنی یا کلاه های سخت بپوشند، پیروی نمی کنند. این امر به دلایل مختلفی از قبیل عدم تطابق سطح راحتی یا بی توجهی ساده یا بی توجهی به کلاه ایمنی به دلیل سوء اطلاعات ممکن است رخ دهد. براساس گزارش های منتشر شده در چندین ژورنال، در اکثر مواردی که منجر به آسیب دیدگی سر کارگران گردیده است، کارفرمایان در واقع از کارگران نخواسته اند که با پوشیدن کلاه ایمنی از سر خود مراقبت کنند. از این پس، هر جا که منطقی باشد، کارفرمایان باید اجرای مهندسی یا کنترل های اداری را برای به حداقل رساندن یا از بین بردن احتمال بروز مشکلات و صدمات به سر را در نظر بگیرند.  در اینجا نکاتی وجود دارد که در ادامه مزایای پوشیدن کلاه ایمنی در محل کار را ذکر می کند.

شماره ۱ محافظت در برابر صدمات سر

کلاه ایمنی برای محافظت از سر در برابر افتادن اشیاء و سر، چشم و گردن در برابر هرگونه ضربه غیرمترقبه، ضربات، ضایعات و قرار گرفتن در معرض خطرات الکتریکی و غیره طراحی شده است. پوشیدن کلاه ایمنی از الزامات اجباری است که باید دنبال شود کلیه کارفرمایانی باید کلاه های سخت/کلاه ایمنی را به کارگران خود ارائه دهند و از پوشیدن آنها توسط کارگران اطمینان حاصل کنند. از آنجا که به طور متوسط ​​صدها کارگر در هر سال از صدمات ناشی از مرگ سر رنج می برند، کلاه های سخت ویژگی های مهم ایمنی در محل کار هستند.

شماره ۲ حفاظت صنعتی

مکانهای کار صنعتی وجود دارد که خطرات ناشی از صدمات ناشی از سر، در آن ها آنقدر زیاد است که کلاه ایمنی های معمول صنعتی که مطابق با استانداردهای کلاه ایمنی صنعتی هستند، قادر به حفاظت مناسب از سر در این شرایط نیستند. به عنوان مثال، در بخش های صنعتی مانند معدن و ساخت و ساز. در چنین مواردی کلاه ایمنی صنعتی با کارایی بالا باید به کارمندان ارائه شود که شامل پوسته و یک پیشانی بند با خاصیت جذب شوک خوب و محافظت در برابر شوک جانبی هستند. آنها همچنین باید دارای لنت محافظ باشند که انرژی حاصل از ضربه را جذب می کند و بنابراین نیروهای منتقل شده به سر کاربر را کاهش می دهد. این بالشتک معمولاً از فومهایی با عناصری مانند پلی اورتان ساخته شده است.

شماره ۳رنگ ها و برچسب ها برای شناسایی 

کلاه ایمنی اغلب اوقات در رنگ های مختلفی ارائه می شود که نقش متفاوتی را برای استفاده کنندگان در اماکن ساختمانی نشان می دهد. این تعیین رنگها در شرکت ها متفاوت است. معمولاً تعدادی از شرکت ها، کارمندان یک شرکت می توانند وقتی که بخشی از پروژه های بزرگ هستند، از کلاه رنگی یکسان استفاده کنند. بیشتر اوقات، سرپرستان با همه کارگران یک سایت ساخت و ساز آشنا نیستند. بنابراین، از برچسبها و نشانگرها برای علامت گذاری كلاه ایمنی استفاده می شود تا بتوان اطلاعات مهم را بدون هیچ گونه تاخیر به اشتراک گذاشته و منتقل كرد. در نتیجه، برچسب هایی با آرم شرکت در سایت های ساختمانی بسیار رایج است.

سرانجام، داده های آماری تأیید شده و بسیار معتبر مربوط به حوادث شغلی نشان می دهد که شایع ترین علل صدمات ناشی از سر، ضربه ناشی از افتادن اشیاء و ضربه در برابر موارد تیز و سخت است. صدمات ناشی از چنین حوادث مکانیکی ممکن است بطور وحشیانه روی پوست، روی سر، جمجمه، مغز و گردن یا حتی نخاع تأثیر بگذارد. همیشه از کلاه ایمنی استفاده کنید تا از محافظت کامل برخوردار شوید و به یاد داشته باشید، در موارد شدید این صدمات ممکن است منجر به ناتوانی دائمی یا حتی مرگ شود و باعث ضرر و عذاب جبران ناپذیر برای شما و عزیزانتان شود.

ارسال شده توسط: ۲۹ ژانویه ۲۰۱۶

 

منبع

https://www.industrybuying.com/articles/importance-of-wearing-safety-helmets-at-work/

محافظ سر: چگونه می توان کلاه ایمنی پوشانید و از آن مراقبت نمود ؟

شناسایی مهندسین، پیمانکاران، مسئولین ایمنی، آتش نشانان، کارگران و جوشکاران از طریق رنگ کلاه ایمنی

مشخصات و اجزای کلاه های حفاظتی ایمنی

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

EnglishIran
error: Content is protected !!

 

ایمن صنعت ایران تولید کننده انواع لباس کار

با بالاترین کیفیت و نازلترین قیمت

 پیشرو در ارائه خدمات ایمنی و صنعتی

امکان ارسال سفارش به سراسر ایران

03132371586 - 09025550272