صدمات دست، از جمله صدمه به ناخن ها و انگشتان دست، اغلب به عنوان موارد استفاده از کمک های اولیه و یا تصادفی که به سختی احتراز می شود، آنچه که به وقوع نمی پیوندد ولی خیلی به وقوع نزدیک است تلقی می گردد. بسیاری از کارگران رعایت قانون الزام استفاده از دستکش را دست و پا گیر و غیر ضروری می دانند. با این وجود، امروزه انواع بیشتری از دستکش ها، برای مقاصد گسترده تری نسبت به گذشته وجود دارد- به عنوال مثال دستکش مقادوم در برابر برش، دستکش محافظ شیمیایی، دستکش دارای درجه حرارت الکتریکی و دستکش کنترل عفونت فقط چند نوع از این دستکش ها می باشند. تشخیص دقیق نیاز، سپس انتخاب یک دستکش با پارامترهای عملکردی مناسب می تواند از آسیب های بسیاری جلوگیری کند. مردم در روزهای گذشته، به اشتباه دستکش نپوشیدن را نشانی از قدرت و مردانگی می دانستند. استفاده از دستکش برای نگه داشتن بهتر وسایل، جلوگیری از ضرب دیدن دست و پا و یا سوزاندن دستها یا فقط تمیز نگه داشتن دست ها هرگز در نظر گرفته نمی شد. در نوجوانانی و بیست سالگی های اگر دستکش می پوشیدم مورد تمسخر و خنده ی مردم قرار می گرفتم. اکنون با تماشای نمایش هایی مانندOrange County Chopper ، Monster Garage و Pimp My Ride می بینید که این مکانیک های اربابی نیز دستکش دارند.

دستکش می تواند کار شما را آسان تر و ایمن تر کند. انتخاب دستکش صحیح برای کار، یک تصمیم گیری اساسی در جلوگیری از آسیب دیدگی، ضمن حفظ شرایط است. خطر را مشخص کنید و سپس ویژگی های لازم برای یک دستکش را ارزیابی کنید. خطرات می توانند از گرما، شعله های آتش، جرقه ها، انرژی الکتریکی، مواد برنده و مواد شیمیایی متغیر باشند.

رعایت اصول ایمنی

خطرات موجود در این هفته کاری را می توان شناسایی کرد. مشخصات مورد نیاز در هر مورد را فهرست کرده و موجودی خود را بررسی کنید تا از دستکش مناسب استفاده کنید. دستکش یک نوع تجهیز حفاظت ایمنی فردی در نظر گرفته می شود و آخرین خط دفاع برای جلوگیری از صدمات است. هر بار آنها را بپوشید. به یاد داشته باشید که پیشگیری کلید اصلی در محل کار است جاییکه هیچ کس آسیب نمی بیند.

OSHA 1910.138 (a)

نیازهای عمومی. کارفرمایان باید کارکنان را انتخاب کنند و از آنها بخواهند که در هنگام مواجهه و تماس دستان کارکنان با خطراتی مانند جذب مواد مضر از پوست؛ بریدگی شدید؛ گرفتگی شدید؛ سایش شدید؛ سوراخ شدگی ها؛ سوختگی های شیمیایی؛ سوختگی حرارتی؛ و درجه حرارت شدید مضر از محافظ مناسب دست استفاده کنند.

OSHA 1910.138 (b)

انتخاب. کارفرمایان می بایستی انتخاب محافظت مناسب دست را بر اساس ارزیابی ویژگی های عملکردی محافظت دست نسبت به وظیفه (های) انجام شده، شرایط موجود، مدت زمان استفاده و ریسک ها و خطرات احتمالی مشخص می کنند.

برای مشاوره رایگان در خصوص دستکش ها با کارشناسان فروش ما در واحد تخصصی ایمن صنعت ایران تماس حاصل فرمایید. واحد اداری ما از ۸ صبح لغایت ۸ شب پاسخگوی شما عزیزان علاقمند می باشند.

 

منبع

https://www.greenguard.com/importance-of-gloves-in-the-workplace/

ایمنی دست ها: دستکش های مقاوم در برابر مواد شیمیایی/ مایعات شیمیایی

یکی از میلیون ها کارگر ساختمانی نباشید که امسال به دلیل جراحات دست به سازمان ER مراجعه می کنند.

لیست اسامی و عناوین برندهای تجاری دستکش های ایمنی مورد توجه صاحبان مشاغل و صنایع در ایران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

EnglishIran
error: Content is protected !!