از تجهیزات محافظ شخصی در محیط کار می توان به پوشاک، کلاه ایمنی و عینک اشاره کرد. این موارد به منظور محافظت از یک کارگر در برابر مواد موجود در هوا، مواد شیمیایی، الکتریکی، گرما و سوخت های زیستی طراحی شده اند. آنها برای اهداف بهداشتی و ایمنی شغلی مرتبط با شغل پوشیده می شوند. چرا تجهیزات حفاظت فردی در محیط کار مهم است؟ این تجهیزات، استانداردهای ایمنی را فراهم می کند و خطراتی را که کارگران در محیط کار با آن ها مواجه می شوند، را کاهش می دهند، درست هنگامی که معیارها و استانداردهای اداری و مهندسی نتواند خطرات را تا حد قابل قبول کاهش دهند. استفاده از پوشش محافظ کار دارای سلسله مراتبی کنترلی است که چارچوبی را برای ارزیابی نوع خطرات برای کاهش ریسک را در اختیار شما قرار می دهد، ارائه می دهد. براساس نوع خطر، تمام بخش هایی از بدن که در معرض خطر قرار دارد و نوع لوازم جانبی یا پوشاک لباس کار، می توان محافظ بدن را دسته بندی کرد. طبق قانون کارفرمایان باید لباس های محافظ مناسب را به کارگران عرضه کنند تا اطمینان حاصل کنند که کارگران و کارکنان می توانند کار خود را با خیال راحت انجام دهند. بسیاری از حرفه ها، از آشپزها تا شیمیدانان، در معرض خطرات سلامتی و ایمنی قرار دارند و اهمیت تهیه لباس ایمنی در کار بسیار فراتر از جلوگیری از صدمات می رود.

 

لباس کار محافظ باعث ادامه کار می شود

اطمینان از اینکه کارگران شما در هر شغلی که انجام می دهند، به درستی محافظت می شوند باعث کاهش میزان تصادفات در محل کار می شوند. این بدان معناست که وقفه در کارهای روزانه کمتر خواهد بود و یک جریان کاری ثابت را حفظ می کند که باعث می شود تجارت شما تولیدی تر و قابل اطمینان تر شود. اگر کارگرانی داشته باشید که به دلیل جراحاتی که در محل کار اتفاق افتاده است، مصدوم هستند، برنامه کاری شما را قطع می کند و تأثیر منفی بر تجارت شما خواهد گذاشت. به همین دلیل ایجاد دسترسی صحیح به لباس و تجهیزات ایمنی در کار، می تواند به برپایی و روند کاری مداوم یک تجارت کمک کند.

 

اقدام قانونی/ بیمه

با توجه به ضرورت داشتن لباس ایمنی در کار، کارفرمایان و کارمندان می بایست باید از عواقب و تبعات اقدامات و شکایات قانونی مطلع باشند و اقدامات لازم در خصوص بیمه را انجام دهند و از بیمه نامه کارگران مطمئن شوند.

 

علائم اجباری

تهیه لباس ایمنی در کار نه تنها مهم است بلکه باید به وضوح مشخص شود که چه مناطقی برای پوشیدن آنها ضروری است. از این علائم یا برچسب های اجباری می توان برای مشاوره در مورد بسیاری از الزامات مختلف لباس ایمنی استفاده کرد، مانند:

  • علامت لباس با رنگ قابل رویت (با رنگی که به آسانی دیده شود)
  • علامت محافظت از چشم
  • علامت ماسک های تنفسی
  • علامت محافظ گوش
  • علامت کمربند هارنس (کمربند ارتفاع) ایمنی

علائم اجباری در مورد بسیاری از موارد مختلف ایمنی، نه فقط لباس، توصیه می شود. این علائم همچنین برای جلوگیری از صدمات ناشی از بلند کردن اجسام سنگین و اعمال بهداشت همچون”شستن دست ها” یا علائم مربوط به درستی دفع زباله، مفید هستند.

لباس فرم

دلیل دیگر اینکه لباس کار اهمیت زیادی دارد، این است که به عنوان نشانگر عمل می کند که افرادی را که در مناطق خاص یک شغل کار می کنند را مشخص نماید. این مسئله به یافتن سریع یک کارگر خاص کمک می کند، به عنوان مثال در یک سایت ساختمانی شما فوراً می توانید کارگران ساختمانی را پیدا کنید، زیرا آنها از کلاه های محافظ سخت محافظ استفاده می کنند. برای اطمینان از ایمنی در محل کار، اطمینان حاصل کنید که کارکنان در لباس ایمنی صحیح برای شغل خود آموزش دیده اند. همه ی لباس ها را به راحتی در دسترس قرار داده و استفاده از علائم و نمادهای اجباری برای توصیه در مورد هشدار لباس ایمنی در مناطق خاص را فراموش نکنید. این باعث می شود نیروی کار شما ایمن شود، تعداد کارمندان بیمار یا زخمی را کاهش یابد و به طور کلی به اجرای صحیح کار کمک کند.

 

منبع

 

https://www.labelbar.co.uk/blog/importance-work-safety-clothing/

https://workplaceprotectiveclothing.wordpress.com/2013/10/21/why-protective-workwear-is-important-in-the-workplace/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

EnglishIran
error: Content is protected !!